Wprowadzenie relikwii św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Jej rodziców w parafii św. Mikołaja w Warce

W niedzielę, 8 grudnia 2019 r. w parafii św. Mikołaja w Warce odbyła się uroczystość wprowadzenia do parafii relikwii św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz Jej rodziców, św. Zelii i Ludwika Martin. Uroczystość poprzedzona była rekolekcjami i czuwaniem modlitewnym w wykonaniu Terezjańskiego Apostolstwa Ufności z Warki i zespołu Mały Squad. Rekolekcje wygłosił o. Mariusz Wójtowicz OCD.

Było to święto nie tylko dla parafii ale przede wszystkim dla młodzieży wareckiej, która formuje się w Terezjańskim Apostolstwie Ufności zgłębiając duchowość Małej Świętej. W wydarzeniu uczestniczyła również młodzież TAU z Ostrowi Mazowieckej z animatorką s. Anetą Wagner oraz Przełożona generalna z siostrami z Podkowy Leśnej, siostry z Ostródy i Torunia.

Na  początku Eucharystii został odczytany i podpisany akt wprowadzenia relikwii, po którym nastąpiła uroczysta Msza św. Dopełnieniem wydarzenia było symboliczne poświęcenie róż oraz ucałowanie relikwii.

Teresa mówiła: “Będę kradła…Dużo rzeczy w Niebie zniknie, bo je wam przyniosę…Będę małą złodziejką, będę brała wszystko, co mi się będzie podobało”.

Teresa skradła serca parafian w Warce, a dowodem tego był liczny udział wiernych w nabożeństwach przygotowujących do uroczystości i samym wydarzeniu wprowadzenia relikwii.

Dodaj komentarz