MAJOWE INSPIRACJE

TEREZJANKI INFO

Siostry-Terezjanki-LOGO_300x300_px
sobota
16 maja 2020 roku
info@terezjanki.org
Miłość i zaufanie!

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele!
Nadal toczą się prace nad naszymi nowymi stronami internetowymi. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli zaprezentować Państwu owoce pracy osób zaangażowanych w dzieło tworzenia nowej witryny, która pomoże nam w posłudze apostolskiej w przestrzeni cyfrowej. Tymczasem pragniemy podzielić się z Państwem, tym co wydarzyło się w naszym zgromadzeniu w ostatnich tygodniach. Szczególnie polecam artykuły o tematyce maryjnej oraz filmy ukazujące pracę sióstr Terezjanek.
W naszej witrynie testowej uruchomiony jest już formularz subskrybowania naszego biuletynu. Będzie nam miło, gdy zachęcą Państwo przyjaciół i znajomych do zapisania się na listę adresową.

Ufamy, że nasze majowe inspiracje
będą miłą i interesującą lekturą.
Pozdrawiam serdecznie.

s. Bogumiła Ptasińska CST

Z ŻYCIA ZGROMADZENIA

Rocznica kanonizacji św. Teresy od Dzieciątka Jezus

W tym roku przypada 95. rocznica kanonizacji św. Teresy od Dzieciątka Jezusa, francuskiej karmelitanki i doktor Kościoła powszechnego. W pamiętnym dniu 17 maja 1925 roku papież Pius XI wypowiedział uroczystą formułę ogłaszającą, że pokorną karmelitankę z Lisieux można odtąd nazywać "świętą Teresą od Dzieciątka Jezus".

więcej »

Harcerze i harcerki ze Zdołbunowa

Obecnie w Zdołbunowie wraz z najmłodszymi zuchami jest ponad 70 członków ruchu harcerskiego. Chłopcy na patrona wybrali Adolfa Piotra Szelążka, ostatniego biskupa łuckiego. Kiedy zaś utworzono 29. drużynę harcerek, dziewczyny wybrały na swoją patronkę Teresę od Dzieciątka Jezus – ulubioną świętą Adolfa Piotra Szelążka.

więcej »

Terezjanki z Misją - Posłane aby służyć

Pozdrawiamy serdecznie, wszystkich, którzy wspierają naszą misję w Boliwii. Śpieszymy do Was, aby podzielić się z Wami krótką refleksją naszej posługi, w tym trudnym czasie koronavirusa. To już prawie dwa miesiące, jak doświadczamy kwarantanny w Boliwii.
więcej »

Rocznica agregowania Zgromadzenia do Karmelu

9 maja 1991 r. Zgromadzenie Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus zostało agregowane do Karmelu. Wspominając rocznicę przynależności do wielkiej rodziny karmelitańskiej wyrażamy Bogu dziękczynienie za udział we wszystkich duchowych łaskach Karmelu oraz przywilej korzystania z Liturgii Zakonu Karmelitańskiego.
więcej »

Msza święta o łaskę beatyfikacji

Zgromadzenie Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus codziennie modli się, prosząc Miłosiernego Boga, by biskup Adolf Piotr Szelążek została włączony w poczet błogosławionych. Wielką radość sprawia fakt, że wielu kapłanów oraz osoby prywatne w Polsce i na Ukrainie, włącza się w modlitwę o beatyfikację świętobliwego biskupa Szelążka.
więcej »

Nasz nowy dom w Ostródzie

Siostry Terezjanki z Ostródy mieszkają już pod nowym adresem - przy ulicy Franciszkańskiej 8. Dom przy ulicy Sienkiewicza jest już zamknięty; opustoszał i jakoś sentymentalnie się zrobiło, bo historię tworzą przecież ludzie, ale i miejsca. My - Terezjanki - przeżyłyśmy w domu przy ulicy Sienkiewicza ponad 70 lat. Użyczono nam ten budynek tuż po wojnie, kiedy siostry Terezjanki musiały uciekać …
więcej »

Z ŻYCIA KOŚCIOŁA

Praktyczne zagadnienia prawne w czasach epidemii

Pomimo wielu ograniczeń wprowadzonych w celu zapobiegania rozprzestrzenia się nowej choroby nazwanej COVID-19, ciągle nie sposób określić, kiedy pandemia dobiegnie końca. Wszystko wskazuje na to, że z różnego rodzaju obostrzeniami i restrykcjami w korzystaniu z naszych wolności i praw będziemy mieli do czynienia jeszcze przez jakiś czas.
więcej »

Bez chrztu nie byłoby Polski

14 kwietnia 2020 roku obchodziliśmy nowe święto państwowe – Święto Chrztu Polski. Wprowadzone ono zostało ustawą z dnia 22 lutego 2019 roku. Nowe święto ma upamiętnić chrzest księcia Polan Mieszka I w 966 r. i nie jest dniem wolnym od pracy, chociaż w dobie epidemii koronawirusa większość z nas pozostanie w domu.
więcej »

Panorama współczesnego Kościoła w świetle liczb

Niedziela Dobrego Pasterza, przypadająca w tym roku 3 maja, jest od 1964 r. obchodzona w Kościele katolickim jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. W Polsce i wielu innych krajach rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania.
więcej »

TEREZJAŃSKIE PEREŁKI

WARTO PRZECZYTAĆ

Biuletyn 2 kolumny NN
Marek Dyżewski

Boże prawdy w świetle piękna

To cykl wykładów poświęconych pamięci świętego papieża Jana Pawła II, w roku który został poświęcony przez polski parlament jego imieniu. Ich treścią są zagadnienia związane z chrześcijańską muzyką sakralną.
więcej »
maj
s. Bogumiła Ptasińska

Majowe inspiracje

Majowe inspiracje o zbiór myśli Sługi Bożego biskupa Adolfa Piotra Szelążka dotyczące Najświętszej Maryi Panny. Zaczerpnięte zostały z rękopisów Sługi Bożego znajdujących się w archiwum sióstr Terezjanek.

więcej »
Terenia
s. Bogumiła Ptasińska

Nieznana patronka

Św. Teresa od Dzieciątka Jezus najczęściej kojarzy się nam, jako patronka misji i misjonarzy. Bardzo mało osób wie, że Teresa z Lisieux jest patronką osób przygotowujących się do I Komunii świętej.
więcej »
Biuletyn 2 kolumny
s. Bogumiła Ptasińska

Zaufał Sercu Maryi

Biskup Adolf Piotr Szelążek propagował różnorodne formy pobożności maryjnej. Dawał wielokrotnie osobisty przykład wielkiej miłości do Matki Bożej oraz synowskiego przywiązania do Najświętszej Dziewicy.
więcej »
kasa
Rafał Ziemkiewicz

Zapomniane przykazanie

Nie słyszałem, aby ktokolwiek badał, które z przykazań najmocniej tkwi przeciętnemu człowiekowi w pamięci. Ale gotów jestem pójść o zakład, że w takim badaniu dziesiąte przykazanie byłoby wymieniane najrzadziej, jeśli w ogóle.
więcej »
Biuletyn 2 kolumny
Ks. Przemysław Pojasek

Powołane, by służyć

Powołanie to niezasłużony dar od Boga dla mnie z prośbą, by w moim życiu można było zobaczyć Zmartwychwstałego Jezusa. To droga do pełniejszej relacji z Jezusem. Jest to wybranie do wyłącznej służby dla Boga.
więcej »

WARTO POSŁUCHAĆ

Zobacza _ Posłuchaj
s. Nikodema Czerniecka

Tydzień modlitw o powołania

Zapraszamy do odsłuchania audycji "Rozmowy karmelowe, mimo drzwi zamkniętych" prowadzonej przez ojca Krzysztofa Piskorza, karmelitę warszawskiej prowincji, w której wzięła udział siostra Nikodema Czernicka.

Posłuchaj »

Zrzut ekranu 2020-04-24 o 14.55.04
s. Bogumiła Ptasińska

Wskazówki na "małej drodze" do nieba

To kolejne komentarze na temat drogi dziecięctwa duchowego, czyli małej drogi św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Pomogą słuchaczowi podążać śladem Teresy z Lisieux.

Playlista »ks.-Maciej-Jaszczołt
ks. Maciej Jaszczołt

W mocy słowa

Cykl komentarzy biblijnych na poszczególne niedziele roku liturgicznego, które pozwolą lepiej zrozumieć Słowo Boże i ubogacają duchowo swoją treścią.

Playlista »

WARTO ZOBACZYĆ

Zobacza _ Posłuchaj (3)

Jesteśmy posłane

Film powstał w tygodniu modlitw o powołania. Prezentuje charyzmat sióstr Terezjanek, które zostały posłane i postawione na małej drodze św. Teresy od Dzieciątka Jezus, by przez modlitwę, pracę i miłosierdzie ukazywać dobroć i miłość Boga.

Zobacz »

Zobacza _ Posłuchaj (1)

Moja droga jest pewna

To słowa św. Teresy, które są szczególnie bliskie siostrze Adrianie Zawiercie. Jej przyjaźń ze św. Teresa rozpoczęła się jeszcze w dzieciństwie, choć nie od razu rozpoznała Patronkę swojego życia. Będąc dzieckiem uważała ją za… Matkę Boską z różami.

Zobacz »
Zobacza _ Posłuchaj (2)

Cena wolności

Reia (Reya) to wieś położona na północ od Berdyczowa (Ukraina). Jest tam szkoła podstawowa, w której pracuje siostra Antonina Puchalska. W zależności od punktu widzenia można powiedzieć, że siostry Terezjanki trafiły tam przypadkiem albo w cudowny sposób.

Zobacz »

OGŁOSZENIA

maseczki

Szyjemy maseczki - pomóż nam!

Siostry Terezjanki, pracownicy Domu Pomocy Społecznej wraz z wychowankami w Ścinawce Dolnej przygotowują własnoręcznie maseczki ochronne przeznaczone dla pracowników i pacjentów pobliskich szpitali. Żeby kontynuować to dzieło potrzebujemy zakupić kolejne partię tasiemek, nici, i gumek oraz opłacić wysyłkę paczek pocztowych. Wpłacając drobną kwotę na zrzutkę, pomożesz nam!

więcej »
Zobacza _ Posłuchaj

Kilometry Dobra dla dzieci z Wasilkowa

To ogólnopolska kampania dobroczynna, której celem jest zbiórka funduszy na rozwój organizacji uczestniczących w kampanii oraz pomoc ich podopiecznym. Pogotowie Opiekuńcze „Opoka” w Wasilkowie, jako swój cel wyznaczyło zebranie funduszy na wykończenie nowo wybudowanej klatki schodowej z windą i systemem przeciwpożarowym.
więcej »
11

Torby z przesłaniem od św. Teresy z Lisieux

Przesłanie św. Teresy od Dzieciątka Jezus można propagować na różne sposoby. Jednym z nich jest nadruk na torbie z cytatem słów św. Teresy z Lisieux. Osoby, które chciałyby nabyć lnianą torbę na ramię z terezjańskim motywem, mogą skontaktować się z siostrą Nikodemą Czerniecką drogą e-mail: s.nikodema@wp.pl
Dostępne są cztery różne wzory!
więcej »
Zespół-ŚDM-okładka

Kolekcjonerska płyta Zespołu ŚDM

Wyjątkowa okazja!
Dysponujemy jeszcze pewną liczbą płyt Zespołu ŚDM "Błogosławieni miłosierni" z muzyką specjalnie przygotowaną na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie (2014). Płyta zawiera wspaniałe utwory muzyczne, które nigdy się nie znudzą. Zainteresowanych jej nabyciem płyty prosimy o kontakt z siostrą Nikodemą Czerniecką na email: s.nikodema@wp.pl
więcej »
Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele!
Stawiamy pierwsze, niepewne jeszcze kroki w świecie elektronicznych mediów informacyjnych w przekonaniu, że również w przestrzeni cyfrowej nie może zabraknąć Słowa Bożego, a także inspirujących słów św. Teresy z Lisieux oraz Sługi Bożego biskupa Adolfa Piotra Szelążka. Wdzięczne będziemy za wasze opinie dotyczące naszego biuletynu - jego treści i formy, a także za wszystkie sugestie w jaki sposób mogłybyśmy go ulepszyć tak, aby uczynić go dla Was jak najbardziej interesującym i użytecznym. Zachęcamy do dzielenia się z nami Waszymi opiniami, a także prosimy o subskrypcje i polecanie nas innym. Nasza skrzynka kontaktowa: info@terezjanki.org
Z pamięcią w modlitwie,
Siostry Terezjanki

Subskrybuj nasz biuletyn!

Koperta
Otrzymuj bieżące informacje o życiu sióstr Terezjanek oraz aktualności z życia wspólnoty Kościoła Katolickiego. Nasz biuletyn ukazuje się raz w miesiącu oraz w miarę potrzeby. Twoich danych nikomu nie udostępniamy. Wystarczy, że podasz tylko swój adres email. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji i samodzielnie się wypisać.
Zgromadzenie Sióstr Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus
ul. Ejsmonda 17, 05-807 Podkowa Leśna
facebook youtube twitter instagram email website 
MailPoet