W MIŁOSIERNYM SERCU JEZUSA

TEREZJANKI INFO

Siostry-Terezjanki-LOGO_300x300_px
sobota
20 czerwca 2020 roku
Napisz do nas!
info@terezjanki.org
Miłość i zaufanie!

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele!
Czerwiec obfitował w wiele interesujących wydarzeń, o których pragniemy Państwa poinformować w naszym kolejnym biuletynie. Polecamy w szczególności artykuł o pracy naszych sióstr misjonarek w Boliwii. Ograniczenia sanitarne bardzo dotkliwie odbiły się na życiu biednej społeczności tego kraju. Potrzebujemy pilnego wsparcia dla sióstr Joanny i Elżbiety, które organizują materialną i duchową pomoc dla udręczonych mieszkańców Oruro.
Nowością w naszym biuletynie jest sekcja "Terezjańska katecheza" , w której siostra Krystyna prezentuje atrakcyjne wirtualne lekcje i wartościowe źródła ewangelizacyjne w sieci, a także propozycje konkursów i zabaw przeznaczonych dla najmłodszych. Dla dzieci, a także dla rodziców chcących przybliżyć swoim milusińskim duchowość terezjańskiej małej drogi, oferujemy cykl znakomitych słuchowisk pod tytułem "Teresa, przyjaciółka na zawsze".
W stałych sekcjach biuletynu polecamy wiele interesujących tekstów oraz nagrań audio i wideo. Na pewno nie można pominąć wśród nich bogatego zbioru homilii i wstąpień Prymasa Tysiąclecia, a także wykładów znakomitych znawców życia i działalności kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Mamy nadzieję, że nasze propozycje Państwa zainteresują. Jeśli tak, prosimy nas polecać, aby przesłania świętej Teresy od Dzieciątka Jezus oraz Sługi Bożego Adolfa Piotra Szelążka mogły trafiać do jak największej liczby serc i umysłów.
Życzymy bezpiecznego i radosnego letniego wypoczynku. Niech wakacje sprzyjają odnowie sił duchowych i fizycznych.
Pozdrawiam serdecznie.

s. Bogumiła Ptasińska CST

Z ŻYCIA ZGROMADZENIA

serce 1

Modlitwa o świętość kapłanów

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Ma uświadomić wiernym ich odpowiedzialność za jakość kapłańskich powołań oraz zachęcić do modlitwy za pasterzy.
więcej »
23

Głód i zmęczenie

Siostry misjonarki Joanna i Elżbieta oraz świecka misjonarka Kasia pozdrawiają z dalekiej Boliwii. Centrum pastoralne nadal jest zamknięte. Siostry wspierają najuboższych podczas walki z korona-wirusem.
więcej »
obrazek wyróżniający

Miłość Miłosierna Boga

Św. Teresa od Dzieciątka Jezus postanawia oddać się na ofiarę całopalną Miłości Miłosiernej Dobrego Boga, po to, by Jezus przelewał na jej małą duszę cała miłość, której inni nie chcą.

więcej »
obrazek wyróżniający (1)

Uroczystość Matki Kościoła

W duchowości terezjańskiej bardzo istotne miejsce zajmuje miłość i pobożność do Matki Bożej. Szczególnie uroczyście obchodzone jest święto Matki Kościoła jako jedno z głównych świąt Zgromadzenia.
więcej »
Do biuletynu

Msza święta w Toruniu

9 czerwca 2020 roku w kościele św. Jakuba w Toruniu celebrowana była Msza święta w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Ks. Biskupa Adolfa Piotra Szelążka.


więcej »
10

Rocznica święceń kapłańskich

26 maja 1888 roku w Katedrze Płockiej Sługa Boży Adolf Piotr Szelążek otrzymał święcenia kapłańskie. Prymicyjną Mszę świętą odprawił w Węgrowie. Pierwszą parafią, na którą otrzymał nominację wikarego była parafia św. Bartłomieja w Płocku.
więcej »
wpis_Rodzina-Martin

Poświecenie nowej kaplicy

W dniu 18 maja 2020 roku odbyło się uroczyste poświęcenie kaplicy zakonnej pod wezwaniem świętych Ludwika i Zelii Martin oraz Drogi Krzyżowej w domu zakonnym Zgromadzenia Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus przy parafii świętego Franciszka z Asyżu w Ostródzie.

więcej »
Biuletyn 2 kolumny (2)

Wznowienie zajęć w świetlicy

Świetlica im. Dzieciątka Jezus w Suwałkach wznowiła swoją działalność. Z zachowaniem wytycznych sanitarnych dzieci znów mogą uczestniczyć w zajęciach. Wszystkich zainteresowanych naszą świetlicą prosimy o kontakt na adres: kontakt@terezjanki.org

więcej »
wpis_Terezjanki-na-trawie

Terezjanki on line

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania sióstr Terezjanek w mediach społecznościowych – na Facebooku, Twitterze w YouTube, na Instagramie oraz do subskrybowania ich elektronicznego biuletynu. na stronie internetowej pod adresem: http://test.terezjanki.pl
więcej »
wpis_Dom-główny

Terezjanki w Podkowie Leśnej

Są w Podkowie Leśnej od roku 1967. Nie szczędzą sił, aby nieść pomoc, troszcząc się o dobre wychowanie dzieci i młodzieży w duchu poszanowania godności drugiego człowieka, prawdy i Bożych przykazań.

więcej »

Z ŻYCIA KOŚCIOŁA

obrazek wyróżniający

Posłani z Dobrą Nowiną

Dnia 28 maja 2020 roku odbyła się uroczystość przekazania krzyży misyjnych osobom, które w tym roku udadzą się na placówki misyjne do Kamerunu, Tanzanii, Republiki Środkowej Afryki, Zambii, Republiki Południowej Afryki, na Jamajkę, Kubę i Alaskę.

więcej »
obrazek wyróżniający (2)

Najświętsze Ciało i Krew Pana

Uroczystość Bożego Ciała ożywia i umacnia naszą wiarę w realną obecność Jezusa Zmartwychwstałego w Eucharystii. Przez przyjmowanie Eucharystii nieustannie jesteśmy przemieniani w Ciało Chrystusa, stajemy się Jego Mistycznym Ciałem.

więcej »
100. urodziny Jana Pawła II

100. urodziny Jana Pawła II

Z okazji urodzin Papieża Polaka przygotowano szereg wydarzeń i projektów. Warto z tej okazji przypomnieć kilka faktów z dzieciństwa Karola Wojtyły, które ukształtowały jego osobowość i nadały rys jego duchowości.
więcej »
Biuletyn 2 kolumny

Apostołka Miłosierdzia

Papież Franciszek nakazał, aby imię św. Faustyny Kowalskiej zostało wpisane do Ogólnego Kalendarza Rzymskiego, a jej wspomnienie dowolne wszyscy obchodzili 5 października.

więcej »

TEREZJAŃSKIE PEREŁKI

Perełki to złote myśli świętej Teresy z Lisieux, a także innych mistrzów życia duchowego,
które mogą być inspirujące w podejmowaniu rozmaitych życiowych decyzji.

WARTO PRZECZYTAĆ

Biuletyn 2 kolumny
Arcybiskup Stanisław Gądecki

Bez Eucharystii usychamy

Homilia Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, w której podkreślił, że dzięki Eucharystii wchodzimy w komunię z osobą żywego Chrystusa.
Przeczytaj »
Biuletyn 2 kolumny
Papież Franciszek

Wyciągnięcie ręki do ubogich

Ubóstwo ma różne twarze. W każdej z nich możemy spotkać Jezusa - napisał papież w orędziu na IV Światowy Dzień Ubogich.

Przeczytaj »
wpis_Wyszyński
o. Stanisław Przepierski

Opatrznościowy Pasterz

To propozycja majowych rozważań, z której mogą skorzystać zarówno księża jak i osoby świeckie. Teksty te pomagają lepiej poznać maryjną drogę Prymasa Wyszyńskiego.
Przeczytaj »
Biuletyn 2 kolumny (1)
ks. Ludwik Nowakowski

Źródło zjednoczenia serc

W czerwcu jesteśmy wezwani, aby wynagradzać przez modlitwę i Komunię świętą Sercu Pana Jezusa zranionemu grzechami, niewdzięcznością i oziębłością religijną ludzi.
Przeczytaj »

WARTO POSŁUCHAĆ

Zobacza _ Posłuchaj

Teresa przyjaciółka na zawsze

To wybrane fragmenty książki dla dzieci o św. Teresie od Dzieciątka Jezus autorstwa Ingeborga Obereder. Do każdego rozdziału został dodany komentarz s. Bogumiły Ptasińskiej - terezjanki. Cykl słuchowisk może być przydatny dla rodziców, jak i katechetów, którzy chcą przybliżyć dzieciom małą drogę św. Teresy z Lisieux.

Playlista »
Duch Święty

Przybądź Duchu Święty

Osoby konsekrowane z różnych zgromadzeń nagrały średniowieczną sekwencję: “Przybądź Duchu Święty”. Kompozycję muzyczną stworzył Paweł Gorczyca, zaś artystyczne opracowanie filmowe Marek Domagała. Pomysłodawcą projektu był o. Mariusz Wójtowicz, karmelita bosy.

Posłuchaj »
Zobacza _ Posłuchaj (3)

Matka Berdyczowa

W hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II siostra Olga Merecka przy współpracy z Ojcami Karmelitami oraz chórem śpiewającym przy Sanktuarium Matki Bożej w Berdyczowie przygotowała piękną aranżację muzyczną pt. “Matka Berdyczowa”.

Posłuchaj »
ks.-Maciej-Jaszczołt

W mocy słowa

Cykl komentarzy biblijnych ks. Macieja Jaszczołt na poszczególne niedziele roku liturgicznego, które pozwolą lepiej zrozumieć Słowo Boże i ubogacają duchowo swoją treścią.

Playlista »

WARTO ZOBACZYĆ

Zobacza _ Posłuchaj

Święty Janie Pawle II módl się za nami

Siostra Nina Tartacznyk opracowała z berdyczowskim zespołem teatralnym Notes de Vita montaż słowno-muzyczny o życiu i pontyfikacie papieża Polaka. Siostra Nina jest katechetką oraz wychowawcą i nauczycielem języka polskiego w Organizacji Charytatywnej KARMEL.

Zobacz »
Zobacza _ Posłuchaj (1)

Terezjańskie Apostolstwo Ufności

To prowadzone przez siostry Terezjanki wspólnoty duszpasterskie zrzeszające dzieci i młodzież. Siostry Terezjanki pomagają zaprzyjaźnić się młodym ludziom ze świętą Teresą, by następnie pomóc im wejść w głębszą relację z Jezusem. Siostra Aneta Wagner opowiada o TAU oraz swoim doświadczeniu pracy z młodzieżą.Zobacz »
Zobacza _ Posłuchaj

Powołanie do życia w pokoju

Decyzja o wstąpieniu do klasztoru wypełniła jej serce spokojem i radością. s. Nikodema Czerniecka wprowadziła w życie zamysł utworzenia formacyjnej wspólnoty, której nadała nazwę Terezjańskie Apostolstwo Ufności. Wspólnota ta zrzesza młodzież i dzieci kroczące drogą dziecięctwa duchowego wytyczoną przez św. Teresę z Lisieux.
Zobacz »
Zobacza _ Posłuchaj (1)

Muzeum w Berdyczowie

Siostra Kamila Dziś, prowadzi od kilku lat Muzeum Josepha Konrada w Berdyczowie. W filmie opowiada o miejscu narodzin i pierwszych czterech latach życia słynnego angielskiego pisarza polskiego pochodzenia – Józefa Teodora Konrada Korzeniowskiego, który przybrał artystyczny pseudonim Joseph Conrad.

Zobacz »

TEREZJAŃSKA KATECHEZA

1
s. Krystyna Nowakowska

Wskazówki do nieba

To katecheza o świętej Teresie od Dzieciątka Jezus i jej małej drodze do nieba. Jest w niej pięć wskazówek dla dzieci w wieku szkolnym, zawierających informacje, co zrobić, by bezpiecznie i prosto dojść do Jezusa Dobrego Pasterza.

Zobacz »
2
s. Krystyna Nowakowska

Serce Pana Jezusa

To katecheza o miłującym Sercu Pana Jezusa. Można tam znaleźć film o św. Marii Małgorzacie i fragmenty z Pisma Świętego, mówiące o wielkiej miłości Jezusa do każdego człowieka oraz ciekawe opowiadanie o Janku.

Zobacz »
3
s. Krystyna Nowakowska

Wakacje

To propozycja kilku możliwości, jak pamiętać o Bogu w czasie letniego wypoczynku oraz pożytecznie spędzić wolny czas od nauki. Jest coś do śpiewania, do odsłuchania oraz wirtualna podróż po sanktuariach maryjnych w Polsce.

Zobacz »

OGŁOSZENIA

Zobacza _ Posłuchaj (6)

Pomoc dla misji w Boliwii

Siostry Terezjanki na misjach wspierają najuboższych podczas walki z korona-wirusem. Możemy wesprzeć pracę sióstr duchowo lub materialnie, wpłacając swoją darowiznę na konto bankowe. Dzięki pozyskanym środkom finansowym siostry misjonarki będą mogły pomóc głodnym mieszkańcom Oruro.

więcej »
Zobacza _ Posłuchaj (4)

Altanka dla dzieci

Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci w Ścinawce Dolnej zaczyna zbiórkę na altanę ogrodową dla wychowanków domu, która będzie miejscem relaksu, zabawy, wspólnych spotkań. Kochani, liczy się dla nas każdy grosz. Wierzymy, że dzięki wam uda nam się zrealizować ten projekt jeszcze w tym roku.

więcej »
9

Torby z przesłaniem od św. Teresy z Lisieux

Przesłanie św. Teresy od Dzieciątka Jezus można propagować na różne sposoby. Jednym z nich jest nadruk na torbie z cytatem słów św. Teresy z Lisieux. Osoby, które chciałyby nabyć lnianą torbę na ramię z terezjańskim motywem, mogą skontaktować się z siostrą Nikodemą Czerniecką drogą e-mail: s.nikodema@wp.pl
Dostępne są cztery różne wzory!
więcej »
Zespół-ŚDM-okładka

Kolekcjonerska płyta Zespołu ŚDM

Wyjątkowa okazja!
Dysponujemy jeszcze pewną liczbą płyt Zespołu ŚDM "Błogosławieni miłosierni" z muzyką specjalnie przygotowaną na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie (2014). Płyta zawiera wspaniałe utwory muzyczne, które nigdy się nie znudzą. Zainteresowanych jej nabyciem płyty prosimy o kontakt z siostrą Nikodemą Czerniecką na email: s.nikodema@wp.pl
więcej »

Subskrybuj nasz biuletyn!

Koperta
Otrzymuj bieżące informacje o życiu sióstr Terezjanek oraz aktualności z życia wspólnoty Kościoła Katolickiego. Nasz biuletyn ukazuje się raz w miesiącu oraz w miarę potrzeby. Twoich danych nikomu nie udostępniamy. Wystarczy, że podasz tylko swój adres email. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji i samodzielnie się wypisać.
Zgromadzenie Sióstr Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus
ul. Ejsmonda 17, 05-807 Podkowa Leśna
facebook youtube twitter instagram email website 
MailPoet