NASZA MAŁA DROGA

YT-Terezjanki-zwiastun

TEREZJANKI INFO

Siostry-Terezjanki-LOGO_300x300_px
środa
9 września 2020 roku
info@terezjanki.org
Pax Christi!

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

serdecznie zapraszamy na spotkanie w naszym otwartym ogrodzie, który organizujemy dla Was w ramach XVI Festiwalu Otwarte Ogrody w Podkowie Leśnej. W tym roku przygotowałyśmy wyjątkowy film dokumentalny o naszym zakonnym zgromadzeniu, wspaniały koncert, a ponadto wystawę o duchowości małej drogi według świętej Teresy z Lisieux. Można będzie nabyć kolekcjonerską płytę CD, torby z perełkami myśli św. Teresy z Lisieux, interesujące książki oraz zwiedzić izbę pamięci biskupa Adolfa Piotra Szelążka.

Tegoroczny FOO organizowany jest pod hasłem: „Moja droga”. Motto Festiwalu doskonale wpisuje się w duchowość małej drogi świętej Teresy z Lisieux, która jest naszą patronką i duchowym przewodnikiem. To dobra okazja do uchylenia naszej zakonnej furty, opowiedzenia Wam o sobie, a także do wspólnego spędzenia czasu i dzielenia się radością.
Trzyczęściowy dokument filmowy pt. Terezajanki, Nasza Mała Droga w reżyserii Tomasza Domańskiego odkryje przed Wami duchowość i codzienność naszego zakonnego życia, opowie fascynującą historię Zgromadzenia oraz przedstawi naszą działalność w Polsce, na Ukrainie, we Włoszech i w Boliwii. To unikalny filmowy dokument, którego projekcja wypełni większość czasu naszego sobotniego spotkania. To będzie niecodzienny filmowy maraton, w którym na pewno warto wziąć udział.

W niedzielne popołudnie wystąpi dla Was Zespół ŚDM. To grupa muzyczna, która powstała staraniem siostry Nikodemy Czernieckiej po to, aby nadać godną i piękną oprawę muzyczną Światowym Dniom Młodzieży, które odbyły się w Krakowie w roku 2016. Zespół nadal tworzy wspaniałą muzykę i koncertuje uświetniając największe wydarzenia wspólnoty Kościoła Katolickiego. Gwarantujemy piękne muzyczne przeżycia, a także możliwość nabycia nagrań Zespołu, dostępnych tylko w ograniczonej dystrybucji.

Serdecznie dziękuję twórcom dokumentu filmowego pt. Terezjanki, Nasza Mała Droga - panu Tomaszowi Domańskiemu i siostrze Dawidzie Prusińskiej. Dzięki ich zaangażowaniu i wspaniałej współpracy nasze Zgromadzenie otrzymało pełnometrażowy dokument filmowy o wielkiej wartości informacyjnej, ewangelizacyjnej i archiwalnej. Dziękuję również wszystkim Siostrom, które przyczyniły się do powstania tej filmowej opowieści. Serdecznie dziękuję także siostrze Nikodemie Czernieckiej i Zespołowi ŚDM za wspaniałą muzykę oraz udostępnienie podkładów muzycznych do produkcji filmu.

Serdecznie zapraszam do interesującego i miłego spędzenia czasu
w naszym podkowiańskim ogrodzie.

s. Lucyna Lubińska CST
przełożona generalna

Ogród Nr 7
Podkowa Leśna, ul. Ejsmonda 17
12 i 13 września 2020 roku
(sobota i niedziela)

ZWIASTUN FILMU i FRAGMENT KONCERTU ZESPOŁU ŚDM

YTa-Terezjanki-zwiastun

Zobacz zwiastun filmu

4 godziny i 10 minut projekcji w trzech częściach
50 osób udzielających wypowiedzi
Bogaty materiał filmowy i fotograficzny
Mapy, galerie i opracowania graficzne
Ogromny ładunek informacyjny
Wspaniała muzyka

Zobacz zwiastun filmu »
YTa-Zespół-ŚDM

Posłuchaj Zespołu ŚDM

Utwór "Dotknij Panie moich oczu" wykonany w czasie 34. Światowych Dni Młodzieży w Ostrowi Mazowieckiej. Muzyka zespołu towarzyszy nam od czterech lat. Dwanaście wspaniałych utworów zapisanych na płycie "Błogosławieni miłosierni" można będzie nabyć w naszym ogrodzie.

Zobacz koncertowe wykonanie utworu »

PROGRAM

Terezjanki-FOO-2020-plakat-04

Subskrybuj nasz biuletyn!EZA

Koperta
Otrzymuj bieżące informacje o życiu sióstr Terezjanek oraz aktualności z życia wspólnoty Kościoła Katolickiego. Nasz biuletyn ukazuje się raz w miesiącu oraz w miarę potrzeby. Twoich danych nikomu nie udostępniamy. Wystarczy, że podasz tylko swój adres email. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji i samodzielnie się wypisać.
Zgromadzenie Sióstr Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus
ul. Ejsmonda 17, 05-807 Podkowa Leśna
facebook youtube twitter instagram email website 
MailPoet