ADWENTOWE CZUWANIE ZE ŚW. TERESĄ

obrazek wyróżniający (1)

TEREZJANKI INFO

Siostry-Terezjanki-LOGO_300x300_px
sobota
28 listopada 2020 roku
info@terezjanki.org

Marana tha! Przyjdź, królestwo Twoje!

Drodzy Przyjaciele,
każdy z nas doświadczył w swoim życiu czasu oczekiwania. Czekać możemy na kogoś lub na coś z nadzieją lub niecierpliwością.
Adwent to szczególny czas oczekiwania na Jezusa Chrystusa, który przychodzi do nas w ludzkim ciele pod postacią bezbronnego, maleńkiego i niewinnego dziecka. To również czas radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Pana w chwale. Św. Teresa od Dzieciątka Jezus może pomóc nam przygotować się na spotkanie z Dzieciątkiem Jezus oraz zachować czujność serca, by być gotowym na spotkanie z Jezusem. Wystarczy każdego dnia adwentu zajrzeć w odpowiednie serduszko lub kółko, a odsłoni się przed Tobą adwentowa, mała i bardzo prosta droga do Jezusa. Podczas wędrówki będzie Ci towarzyszyć siostra i przyjaciółka małych dusz - święta Teresa z Lisieux.

Zapraszam do lektury specjalnego wydania biuletynu,
s. Bogumiła Ptasińska CST

OCZEKUJEMY ZBAWICIELA

kalendarz adwentowy

TEREZJAŃSKI KALENDARZ ADWENTOWY »

Miłość Miłosierna okazuje cierpliwość słabym i grzesznym ludziom, dając im zawsze nową szansę na nawrócenie. Jezus jest blisko nas i pragnie nam towarzyszyć na drogach naszej codzienności. Chce, abyśmy Go słuchali i razem z Nim odkrywali Boże dary, zamysły i tajemnice. Pomocą w odkrywaniu Bożej miłości i nawiązywaniu komunii z Bogiem może być terezjański kalendarz adwentowy.
Każdego dnia znajdziesz w nim fragment Ewangelii, myśl św. Teresy od Dzieciątka Jezus, krótką modlitwę oraz propozycję zadania adwentowego. Będą tam również umieszczone pytania, które mogą być pomocne w modlitewnej medytacji. Duchowe wskazówki ukryte w kalendarzu będą AKTYWNE w kolejne dni adwentu.

WARTO POSŁUCHAĆ

obrazek wyróżniający biuletyn b
Zapraszam Cię w podróż po małej drodze świętej Teresy od Dzieciątka Jezus. W prezentowanym cyklu “Wskazówek po małej drodze” znajdziesz istotne elementy, które są kluczowymi elementami małej drogi. Siostra Bogumiła Ptasińska CST wyjaśnia, czym w ogóle jest mała droga i kto może nią kroczyć?

Zaproszenie »
Pokora, to pierwsza wskazówka na małej drodze do Nieba. Według św. Teresy z Lisieux pokora zakłada świadomość swojej niedoskonałości i nędzy, dlatego tak bardzo potrzebujemy w naszych codziennych zmaganiach miłosiernej Miłości Boga. Być pokornym na małej drodze to szukać prawdy o sobie, Bogu i drugim człowieku.

Pokora »
Prostota, to druga wskazówka na małej drodze do Nieba. Teresa umiała połączyć wyrozumiałą miłość i słodycz z mocą, stanowczością i gniewem. Wszystkie cnoty spotykały się u niej w stałej równowadze. Św. Teresa mówiła: “Niech Cię pociąga, to co proste i zwyczajne, wypełniaj swoje obowiązki z miłością”.

Prostota »
Zaufanie, to trzecia wskazówka na małej drodze do Nieba. Postawa zaufania u św. Teresy od Dzieciątka Jezus związana jest z oczekiwaniem. Teresa jest przekonana, że im bardziej ufamy, tym więcej łask otrzymujemy. Siostra Bogumiła podpowiada nam, co zrobić, aby kształtować w sobie postawę zaufania.

Zaufanie »
Radość, to czwarta wskazówka na małej drodze do Nieba. Bóg obdarza nas każdego dnia ogromem swoich łask. Kiedy człowiek dostrzega w swoim życiu dobroć Boga, w sercu rodzi się wdzięczność. Dla św. Teresy źródłem największej radości była myśl o Niebie. Siostra Bogumiła podpowiada nam jak być radosnym w życiu.
Radość »
Modlitwa, to piąta wskazówka na małej drodze do Nieba. Modlitwa na małej drodze jest istotnym elementem w rozwoju naszej relacji z Jezusem. Modlitwa, która jest obecnością. Czego najbardziej potrzebujemy na modlitwie, co zrobić by nasza modlitwa była miła Bogu, jakie trudności miała św. Teresa na modlitwie?
Modlitwa »
Miłość, to szósta wskazówka na małej drodze do Nieba. Miłość nadaje sens naszemu istnieniu, jest najwyższą wartością w życiu każdego człowieka. Bóg jest miłością. To właśnie miłość stała się celem całego życia Teresy i motorem wszystkich jej czynów. Odkrywając swoje powołanie św. Teresa wyznała: „Miłość dała mi klucz do mego powołania.”
Miłość »

PROPOZYCJA DLA NAJMŁODSZYCH

DLA DZIECI

ADWENTOWY KALENDARZ DLA DZIECI »

Święta Teresa miała szczególną więź z Dzieciątkiem Jezus. Poza tym sama czuła się dzieckiem wobec Boga, ufała Mu i kochała Go z całego serca. W klasztorze, gdzie zamieszkała św. Teresa, była figurka małego Jezusa. Teresa z radością ozdabiała ją kwiatami, by w ten sposób wyrazić szacunek i miłość wobec Dzieciątka Jezus. Nie poprzestawała tylko na zwykłych kwiatach. Każdego dnia starała się podarować Jezusowi kwiaty miłości, czyli dobre, choć zwykle małe uczynki.
Zapraszamy dzieci do adwentowego czuwania, które poprowadzi "mała święta", czyli św. Tereska z Lisieux. Zadania na każdy dzień będzie można znaleźć w specjalnym kalendarzu przygotowanym przez siostrę Krystynę Nowakowską CST. Kalendarz może być bardzo pomocny w przygotowywaniu się do świąt Bożego Narodzenia.

Subskrybuj nasz biuletyn!EZA

Koperta
Otrzymuj bieżące informacje o życiu sióstr Terezjanek oraz aktualności z życia wspólnoty Kościoła Katolickiego. Nasz biuletyn ukazuje się raz w miesiącu oraz w miarę potrzeby. Twoich danych nikomu nie udostępniamy. Wystarczy, że podasz tylko swój adres email. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji i samodzielnie się wypisać.
Archiwalne edycje biuletynu »
Zgromadzenie Sióstr Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus
ul. Ejsmonda 17, 05-807 Podkowa Leśna
facebook youtube twitter instagram email website 
MailPoet