ZWYCIĘSTWO ŻYCIA I MIŁOŚCI

pusty grób

TEREZJANKI INFO

Siostry-Terezjanki-LOGO_300x300_px
środa
31 marca 2021 roku
info@terezjanki.org

PAX CHRISTI!

Drodzy Przyjaciele,
pragniemy podzielić się z Wami, tym co wydarzyło się w naszym zgromadzeniu w ostatnich tygodniach.
Szczególnie polecam cykl podcastów na temat duchowej sylwetki bpa Adolfa Piotra Szelążka opracowany na podstawie książki siostry Beniaminy Karwowskiej CST "Ks. Bp Adolf Piotr Szelążek. Wierny świadek Chrystusa".
Warto również wysłuchać konferencji, w których siostra Agnieszka Jaworska CST przybliża znaczenie i powstanie różnych, znanych nam ikon.
Rodzice i katecheci znajdą w biuletynie nowe katechezy opracowane przez siostrę Krystynę Nowakowską CST oraz animowane filmy z serii "Terezjańskie Q&A".

Zapraszam do lektury biuletynu,
s. Bogumiła Ptasińska CST
biuletyn - zm

„Nie ma takich sytuacji,

w których by jeszcze miłość

nie miała czegoś do powiedzenia”

Stefan Kard. Wyszyński

Wielkanoc 2021

Czas Wielkiego Postu połączony z trwającą pandemią coronawirusa, był szczególną sposobnością, by duchowo przygotować się do świętowania Uroczystości Wielkanocnych. Powtarzające się cyklicznie te same Święta, za każdym razem przynoszą pewną nowość. Owa nowość polega na coraz głębszym przeżywaniu wielkiej tajemnicy miłości Boga, której szczytem jest Męka Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Pascha Chrystusa, która w swym wymiarze historyczno-zbawczym dokonała się prawie dwa tysiące lat temu, nieustannie urzeczywistnia się w każdej Mszy świętej. Zmartwychwstały Jezus obecny w Eucharystii upewnia nas, że ostatnim słowem Boga jest: Miłość. Pozwólmy tej Miłości zwyciężać w naszych sercach, rodzinach, środowiskach pracy i przestrzeni społecznej.

Życzę wszystkim nadprzyrodzonej nadziei w ostateczne zwycięstwo życia nad śmiercią. Niech radość Wielkanocnego poranka przenika swoim blaskiem wszystkie mroki codzienności oraz wyzwala Bożą moc potrzebną do przezwyciężania wszelkich obaw i życiowych trudności.

Z serdecznym pozdrowieniem i radosnym Alleluja!

W imieniu Zgromadzenia Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus,

s. Lucyna Lubińska CST

przełożona generalna

Z ŻYCIA ZGROMADZENIA

Szkoła Modlitwy Karmelitańskiej

Szkoła Modlitwy Karmelitańskiej

Któż z nas nie zastanawiał się nad jakością swojej relacji z Bogiem, nad sposobem wyrażania swego serca w formułowanej modlitwie? Wiemy, że każda modlitwa jest przestrzenią, w której nawiązuję się relację z Bogiem. Aby ona dobrze przebiegała i stawała się owocna, potrzeba przygotowania do modlitwy.
więcej »
Biuletyn 2 kolumny

Papieskie zatwierdzenie

Dwadzieścia osiem lat temu, 19 marca 1993 roku w Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Zgromadzenie Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus otrzymało status zakonnego instytutu habitowego na prawie papieskim.

więcej »
TAU

Wielki Post w TAU

W czasie Wielkiego Postu jesteśmy szczególnie zaproszeni do uczestniczenia w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Młodzież ze wspólnoty Terezjańskiego Apostolstwa Ufności z Warki i Ostrowi Mazowieckiej zaangażowała się w poprowadzenie tych rozważań w swoich parafiach.
więcej »
Biuletyn 2 kolumny

Warsztaty plastyczne

Dnia 6 marca 2021 roku odbyły się warsztaty plastyczne dla scholi parafialnej Boże Nutki. Dzieci podczas zajęć wykonywały wielkanocne pisanki ze styropianu i cekinów oraz kolorowały jajka specjalnymi flamastrami. W ten sposób poznawały symbole Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
więcej »

FORMACJA

Biuletyn 2 kolumny

Droga Krzyżowa ze św. Teresą

Panie Jezu Chryste, dziś śladami Twej męki będziemy szli w towarzystwie tej, która odkryła za apostołem, że miłość jest największa, że Miłością jest Bóg – nasz niebieski Ojciec, który godzien jest nie tylko odwzajemnienia miłości, ale i bezgranicznego zawierzenia.

więcej »
Biuletyn 2 kolumny

Droga Krzyżowa zawierzenia

Panie Jezu, pragnę iść za Tobą drogą krzyżową. Towarzyszyć mi będzie Twój Sługa biskup Adolf Piotr Szelążek. Chcę uczyć się od niego postawy całkowitego zawierzenia swoich spraw Tobie, który jesteś Miłością Miłosierną. Niech Twoja łaska i światło towarzyszą mi i umocnią moją wiarę.
więcej »

TEREZJAŃSKIE PEREŁKI

Perełki to złote myśli świętej Teresy z Lisieux, a także innych mistrzów
życia duchowego, które mogą być inspiracją w podejmowaniu rozmaitych życiowych decyzji.

WARTO PRZECZYTAĆ

Biskup-rektor-wpis
dk. prof. Waldemara Rozynkowskiego

Od Stoczka Łukowskiego

Biskup Adolf Piotr Szelążek (1865-1950) odegrał znaczącą rolę w dziejach Kościoła oraz w historii narodu. Kierując się wysoką miarą życia chrześcijańskiego pozostawił przykład patriotyzmu, umiłowania Kościoła i całkowitego zawierzenia Bożej Opatrzności.

Przeczytaj »
Biuletyn 2 kolumny (1)
o. Szczepan Praśkiewicz OCD

Jakże go kocham!

Ogłoszony 8 grudnia 2020 r. przez papieża Franciszka „Rok św. Józefa” z okazji 150. rocznicy ustanowienia Opiekuna Jezusa Patronem Kościoła powszechnego zachęca do przywołania nabożeństwa jakie do św. Józefa żywiła święta Teresa od Dzieciątka Jezus.

Przeczytaj »
Biuletyn 2 kolumny (1)
ks. Ludwik Nowakowski

Kościół - wspólnota wierzących

Niewątpliwie obecne czasy są bardzo trudne dla Kościoła. Obserwujemy publiczne ataki na kościoły, instytucje kościelne i kapłanów. Wierni świeccy spychani są na margines życia społecznego. Najgorszy jest jednak kryzys dotykający Kościół od wewnątrz.
Przeczytaj »
ks. Jarema Sykulski
Renata Różańska

Wiara, a choroba i cierpienie

O doświadczeniu choroby i cierpienia, zmaganiu z samym sobą, obwinianiu o wszystko Boga z księdzem prał. Jaremą Sykulskim , proboszczem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suwałkach rozmawia Renata Różańska.

Przeczytaj »

WARTO ZOBACZYĆ

Zobacza _ Posłuchaj

Św. Teresa - misjonarka Burundi

Święta Teresa od Dzieciątka Jezus od słów przeszła do czynów. Obejrzyj jubileuszowy filmik o tym, jak św. Teresa towarzyszy karmelitańskim misjonarzom w ich posłudze w Burundi.

Zobacz »
Zobacza _ Posłuchaj

Nowenna do św. Józefa

Zapraszamy do zapoznania się z treściami zawartymi w nowennie przed Uroczystością św. Józefa, którą przygotował o. Mariusz Wójtowicz OCD. W rozważaniach św. Józef ukazany jest jako osoba, która słucha i natychmiast działa.

Playlista »
Zobacza _ Posłuchaj (1)

Litania do św. Józefa

Teledysk zrealizowany przez o. Mariusza Wójtowicz OCD i pana Marka Domagała. Nagrany został w parafii pw. św. Józefa w Krakowie-Podgórzu.

Zobacz »

WARTO POSŁUCHAĆ

Zobacza _ Posłuchaj

Sylwetka duchowa biskupa A. P. Szelążka

Cykl podcastów na temat duchowej sylwetki bpa Adolfa Piotra Szelążka opracowanych na podstawie książki siostry dr Beniaminy Karwowskiej CST - "Ks. Bp Adolf Piotr Szelążek. Wierny świadek Chrystusa".

Posłuchaj »
Zobacza _ Posłuchaj

Ikona - okno na Boga

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania cyklu podcastów, w których siostra Agnieszka Jaworska CST przybliża znaczenie i powstanie różnych, znanych nam ikon.

Posłuchaj »
Zobacza _ Posłuchaj

Ty mówisz

Zapraszamy do wysłuchania piosenki o bezinteresownej miłości Boga do każdego człowieka w wykonaniu Aleksandry Nawrot. Piosenka pochodzi z płyty Lauren Daigle "Look Up Child".

Posłuchaj »
Zobacza _ Posłuchaj

W mocy Słowa

Cykl komentarzy do niedzielnych Ewangelii, prezentowanych przez ks. Macieja Jaszczołta, biblistę, przewodnika po Ziemi Świętej, wikariusza Archikatedry Warszawskiej.

Posłuchaj »

TEREZJAŃSKIE Q&A

s. Bogumiła Ptasińska CST jest autorem krótkich, animowanych filmów będących odpowiedzią na najczęściej zadawane pytania przez dzieci, dotyczące św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Sługi Bożego biskupa Adolfa Piotra Szelążka oraz sióstr Terezjanek. Filmy można wykorzystać na katechezie lub spotkaniach formacyjnych. Przeznaczone są dla najmłodszych, ale skorzystać z nich może każdy, nawet dorośli.
Zobacza 3

Jak powstało Zgromadzenie Sióstr świętej Teresy od Dzieciątka Jezus?

Każda rodzina zakonna ma swoją historię. Szczególne znaczenie ma początek istnienia danego zgromadzenia zakonnego. Określa, w jaki sposób siostry mają służyć Kościołowi.

Zobacz odpowiedź »
Zobacza _ Posłuchaj (1)

Dlaczego biskupa Szelążka nazywamy Sługą Bożym?

Sługa Boży to określenie w Kościele katolickim osoby, którą uważa się za świętobliwą, odznaczającą się wiarą i pobożnością. Tytuł ten nadawany jest na początku procesu beatyfikacyjnego.

Zobacz odpowiedź »
Zobacza _ Posłuchaj sen

Czy św. Teresa naprawdę widziała diabły?

Podczas snu nasze ciało i umysł odpoczywają. Wówczas powstają obrazy senne na podstawie przeżytych w ciągu dnia sytuacji i towarzyszących nam emocji.

Zobacz odpowiedź »

TEREZJAŃSKA KATECHEZA

wejście
s. Krystyna Nowakowska CST

Niezwykłe wejście

Katecheza interaktywna przygotowana dla klasy 4 do tematu “Przez zamknięte drzwi – niezwykłe wejście” na podstawie programu wydawnictwa Jedność.

Zobacz »
podróż
s. Krystyna Nowakowska CST

Odkrywcza podróż

Katecheza interaktywna przygotowana dla klasy 4 do tematu “Droga do Emaus – odkrywcza podróż” na podstawie programu wydawnictwa Jedność.

Zobacz »
alleluja
s. Krystyna Nowakowska CST

Alleluja!

Interaktywna tablica została przygotowana na katechezę do klasy pierwszej szkoły podstawowej. Zawiera propozycje piosenek na czas Wielkanocy oraz wyjaśnia co znaczy zawołanie ALLELUJA.

Zobacz »

OGŁOSZENIA

Zobacza _ Posłuchaj

Winda dla dzieci

Obecnie w Pogotowiu Opiekuńczym “Opoka” w Wasilkowie zakończyły się prace wykończeniowe przy budowie nowej klatki schodowej. Potrzeba jest jednak jeszcze winda, na którą siostry zbierają środki finansowe. Można wspomóc siostry Terezjanki wpłacając darowiznę na ten cel.

Zobacz więcej »

Subskrybuj nasz biuletyn!EZA

Koperta
Otrzymuj bieżące informacje o życiu sióstr Terezjanek oraz aktualności z życia wspólnoty Kościoła Katolickiego. Nasz biuletyn ukazuje się raz w miesiącu oraz w miarę potrzeby. Twoich danych nikomu nie udostępniamy. Wystarczy, że podasz tylko swój adres email. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji i samodzielnie się wypisać.
Archiwalne edycje biuletynu »
Zgromadzenie Sióstr Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus
ul. Ejsmonda 17, 05-807 Podkowa Leśna
facebook youtube twitter instagram email website 
MailPoet