Siostry-Terezjanki-LOGO_150x150_px
Projekt-Terezjanki-Online

NIEPLANOWANE

Informacja nr 13 z dnia 28 października 2019 roku
Za kilka dni pojawi się w polskich kinach ważny i poruszający film, który podejmuje problematykę ochrony poczętego życia. Warto go zobaczyć i polecić innym do obejrzenia. Fabuła filmu oparta jest na prawdziwej historii Abby Johnson, która zrobiła szybką karierę w aborcyjnej korporacji Planned Parenthood, a następnie stałą się jedną z najskuteczniejszych obrończyń życia. W witrynie internetowej www.nieplanowanewpolsce.pl przygotowana jest pełna informacja o zasadach dystrybucji filmu oraz materiały promocyjne i informacyjne przeznaczone dla nauczycieli i księży.

Podziel się tą informacją z innymi!

NIEPLANOWANE_plakat_poziom
Zobacz oficjalny zwiastun filmu
Nieplanowane opowiada o najbardziej kontrowersyjnym i polaryzującym społeczeństwo temacie naszych czasów i pokazuje kulisy branży aborcyjnej w USA. To najważniejszy film w tym sporze światopoglądowym, także dlatego, że pokazuje dramatyczną przemianę kobiety, która od wewnątrz tworzyła Planned Parenthood. Wobec jej historii nikt nie pozostanie obojętny, bez względu na to, po której stronie barykady się znajduje. Jako jedna z najmłodszych dyrektorów kliniki Planned Parenthood w USA, Abby Johnson była współodpowiedzialna za przeprowadzenie przeszło 22 000 aborcji. Głęboko wierzyła w słuszność tego, co robiła. Tak było do dnia, kiedy ujrzała coś, co zmieniło wszystko.

„Gdybyś miał zobaczyć w tym roku tylko jeden film, zobacz Nieplanowane…” – ta nieodosobniona opinia najlepiej oddaje wrażenie, jakie na milionach widzów za oceanem wywarł obraz dwójki amerykańskich reżyserów.

Dzieło – ze względu na odzew społeczny – określono jako przełomowe, a nawet rewolucyjne! Burza spowodowana próbami ograniczenia dostępu do informacji o nim, a później trudności dystrybucyjne wywołały z kolei debatę o współczesnej cenzurze w mediach społecznościowych i wolności słowa, która otarła się nawet o amerykański Kongres. Niedługo po premierze było jasne, że Nieplanowane to coś więcej niż film, to zjawisko kulturowe i społeczne.
Tymczasem film opowiada zaledwie prowincjonalną historię Abby Johnson, która jedyne, czego pragnęła, to pomagać kobietom. Z tym nastawieniem już podczas studiów została wolontariuszką, a potem pracownicą jednej z klinik aborcyjnych potężnej organizacji Planned Parenthood. Głęboko wierząc w prawo kobiet do wyboru, szybko awansowała, by ostatecznie zostać jedną z najmłodszych w kraju dyrektorek korporacyjnego giganta wykonującego seryjne aborcje. Tak było do czasu, aż zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze…
Prawdziwe „tornado”, jakie wywołał film w USA, ogarnęło także wiele innych krajów. Dość powiedzieć, że w Polsce petycję do amerykańskich producentów filmu z prośbą o udostępnienie go polskim widzom podpisało 224 tys. ludzi! Nieplanowane to obraz absolutnie nadzwyczajny nie tylko ze względu na walory filmowe, ale też na fakt, że jego historia żyje już własnym życiem. Bez względu na światopogląd, trzeba go zobaczyć i przeżyć.
źródło: www.nieplanowanewpolsce.pl
Abby-Johnson
Abby Johnson zaprasza na polską premierę filmu NIEPLANOWANE

JAK CZYNIĆ WIELKIE DZIEŁA BOŻE?

Jak czynić wielkie dzieła Boże? Zrób pierwszy krok! - Andrzej Sobczyk ze Stowarzyszenia Rafael producent i dystrybutor filmów chrześcijańskich w Polsce, obecnie inicjator budowy osiedla fatimskiego.
Andrzej opowiada jak Bóg prowadzi go w dziełach ewangelizacyjnych, które realizuje:
Dokładnie w tej chwili, podczas “Polski pod Krzyżem” nasi współpracownicy i przyjaciele ogłaszają, że długo oczekiwany film - “Nieplanowane” (Unplanned) od 1.listopada będzie w polskich kinach! To absolutnie najważniejszy e-mail jaki wysyłam w tym roku. Mam poczucie, że stoimy u progu potężnego dzieła. (...) Film przynosi owoce. Przepiękne. Także w naszym kraju pojawiło się ogromne oczekiwanie na film (np. przygotowaną przez CitizenGO petycję do amerykańskich producentów filmu z prośba o udostępnienie go polskim widzom podpisało 224 000 osób!) I dziś - z największa radością ale i drżeniem serca - oficjalnie informuję, że... oto jest! Mocno wierzę, że film jest szansą jakiej do tej pory w Polsce nie było. Szansą, by poruszyć tych Polaków, którzy albo są zwolennikami aborcji, albo nie mają stanowczej opinii.
“Gdybyś miał zobaczyć w tym roku tylko jeden film, zobacz Nieplanowane” - abp. J. Naumann. “Nieplanowane” opowiada o najbardziej polaryzującym temacie naszych czasów i pokazuje kulisy branży aborcyjnej. Siła filmu jest ogromna, bo pokazuje dramatyczną transformację kobiety, która najpierw tworzyła od wewnątrz Planned Parenthood, a potem stała się jedną z najskuteczniejszych osób broniących życia. Jej historia jest tak mocna, że nie pozostawia wątpliwości (do tej pory po zobaczeniu filmu kilkaset osób opuściło przemysł aborcyjny, a miliony widzów zostało przekonanych do stawania za życiem). Jeśli czujesz, że to ważne - proszę, bardzo proszę o modlitwę. I... oczywiście zachęcam Cię do zaniesienia tej informacji do kolejnych osób tak, by w dniu premiery nie było nikogo, kto o tym by nie wiedział. Pozdrawiam, z Bogiem!
źródła: Prowadzi mnie Jezus | Polska pod Krzyżem

INFORMACJE DLA NAUCZYCIELI I KSIĘŻY

Temat prawnej dopuszczalności przerywania ciąży od wielu lat rozgrzewa emocje. O aborcji mówią politycy i księża; mówią przedstawiciele organizacji feministycznych i obrońców życia; mówią filozofowie i zwykli zjadacze chleba. W tych głosach wybrzmiewają różne opinie: od zdecydowanego stwierdzenia, że aborcja jest czymś dobrym i pożytecznym, do nazwania jej brutalnym morderstwem niewinnego człowieka. Emocji związanych z obydwoma postawami doświadczyła Abby Johnson, która jest bohaterką autentycznej historii opartej na jej życiu opowiedzianej w filmie pt. Nieplanowane.
W czasie lekcji zostaje podjęty ten temat w toku dyskusji o sposobach pracy w klinice „Planned Parenthood”. W filmie jest kilka drastycznych scen. Nauczyciel zachęca uczniów do rozmowy o emocjach towarzyszących im podczas ich oglądania. W jednym z dialogów pada zdanie: „Dziecko jest błogosławieństwem, jeśli są odpowiednie okoliczności”. Chcemy, aby uczniowie zrozumieli, że dziecko zawsze jest błogosławieństwem.
Jak zorganizować pokaz filmu
list_Nieplanowane
Pobierz konspekt
Materiały do pracy z młodzieżą
konspekt
Pobierz konspekt
Działaniem, które przyniesie najwięcej efektów, zainspiruje młodzież do rozmów i otworzy na postawę pro-life jest zorganizowanie klasowego wyjścia do kina. Historia Abby Johnson obroni się sama i spowoduje, że młodzież będzie chciała podejmować temat na lekcji. Kliknij tutaj, aby przeczytać instrukcję organizacji pokazów w kinie. W razie potrzeby skontaktuj się z zespołem Rafael:

MAŁGORZATA MYŚLIWA-STREJCZYK
tel. 505 874 490, 12 4111452 w.1
e-mail: malgorzata@rafael.pl

ANNA CHUDZIAK
tel. 606 492 036
e-mail: dystrybucja@pirania.info

www.nieplanowanewpolsce.pl

MailPoet