Aktualności

ZGROMADZENIE SIÓSTR ŚWIĘTEJ TERESY OD DZIECIĄTKA JEZUS

Nowenna do św. Teresy – praktyczne wskazówki

Nowenna do św. Teresy – praktyczne wskazówki

Nowenna jest to dziewięciodniowe nabożeństwo błagalne, rozpoczynające zwykle obchody święta patronalnego. Rozpoczynając Nowennę do św. Teresy od Dzieciątka Jezus prezentujemy wskazówki do jej pobożnego odprawienia. Proponujemy rozważania na każdy dzień Nowenny, które znajdziecie na SoundCloud oraz Koronkę Dziecięctwa Duchowego jak również Litanię do św. Teresy. Niech przedstawione propozycje będą dobrą okazją do odprawienia Nowenny, jak również pogłębienia duchowości małej drogi.

Nowenna do św. Teresy – Dzień 3

Nowenna do św. Teresy – Dzień 3

O Teresie z Lisieux można powiedzieć z przekonaniem, że Duch Boży pozwolił, by jej serce objawiło bezpośrednio ludziom naszych czasów podstawową tajemnicę Ewangelii: fakt, że w rzeczywistości otrzymaliśmy „ducha przybranych dzieci, który sprawia, że wołamy: Abba Ojcze!” Jakaż bowiem prawda przekazu ewangelicznego jest bardziej podstawowa i bardziej powszechna  niż ta: Bóg jest naszym Ojcem, a my jesteśmy Jego dziećmi.

Nowenna do św. Teresy – Dzień 2

Nowenna do św. Teresy – Dzień 2

Dzisiejszy świat chlubi się wielkimi osiągnięciami w dziedzinie technologii informacyjnej i komunikacyjnej, czy też możliwością „podboju” kosmosu. Czujemy jednak wiele zagrożeń, choćby przed niepokojącymi zjawiskami przyrody, które są spowodowane zmianami klimatu. Okazuje się, że postęp cywilizacyjny może nabierać cech alienacji i powodować trudności  życia ludzkiego.

Dzień Środków Społecznego Przekazu

Dzień Środków Społecznego Przekazu

W orędziu na 54. Dzień Środków Społecznego Przekazu, papież Franciszek zwraca uwagę, że każdy człowiek może stać się twórcą dobrej historii, a każda ludzka historia posiada niepodważalną godność. W dniu, w którym obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu również nasze zgromadzenie odpowiada śmiało na apel papieża Franciszka, aby tworzyć piękną, bogatą i rzetelną historię, w warunkach w których żyjemy i posługujemy.

Uwiecznione wspomnienia

Uwiecznione wspomnienia

Czas letniego wypoczynku i urlopów dla wielu osób przeminął wraz z wakacjami. Powróciliśmy do codziennych zajęć i obowiązków. Życie płynie dalej, a my tworzymy nową historię przez nasze czyny i wybory. Choć żyjemy teraźniejszością, chętnie wracamy do tego, co było. Zbieramy różne przedmioty, magnesy na lodówkę, bibeloty i pocztówki. Niektórzy piszą pamiętniki. Jednak niezmiernie ważnymi  i cennymi pamiątkami są fotografie.

130. rocznica profesji św. Teresy

130. rocznica profesji św. Teresy

W święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, 8 września 1890 r. św. Teresa od Dzieciątka Jezus, złożyła śluby zakonne. Dzień zaślubin Teresy, wyznaczony na wspomnienie Narodzenia Najświętszej Maryi Panny był dla niej łaską i wyraźną interwencją z Nieba, że Ta, która cudownie uzdrowiła ją w latach dzieciństwa, teraz jest świadkiem zaślubin z Jej Synem.

Zatroskany o świętość kapłanów

Zatroskany o świętość kapłanów

Biskup Szelążek, jako Ordynariusz diecezji łuckiej, troszczył się o dobro i potrzeby duchowe nie tylko powierzonych mu diecezjan, ale wspierał również swoich współpracowników. Był przekonany, że odnowa Kościoła i pogłębienie życia religijnego społeczeństwa mogą się dokonać tylko przez odrodzenie duchowieństwa, które pełni posługę służebną wobec ludu. Warto modlić się za duchowieństwo przez wstawiennictwo Sługi Bożego Adolfa Piotra.

Stanisław Kostka – patron młodzieży

Stanisław Kostka – patron młodzieży

Dnia 18 września wspominamy w kościele katolickim św. Stanisława Kostkę, który w XVIII wieku był najbardziej znanym i czczonym na świecie polskim świętym. Papież św. Jan XXIII uznał go za szczególnego patrona młodzieży polskiej, a papież Klemens X ogłosił go szczególnym patronem Polski.

Terezjańskie gry i zabawy

Terezjańskie gry i zabawy

Ważnym elementem działalności apostolskiej Zgromadzenia jest formacja duchowa dzieci i młodzieży. Opublikowana tutaj broszura zawierająca opis gry “Z małą Tereską na rybach” jest autorskim opracowaniem inspirowanym duchowością małej drogi świętej Teresy od Dzieciątka Jezus. Broszura zawiera szczegółowy opis zabawy, sposób jej przygotowania i przeprowadzenia, a także wzory gotowych do wykorzystania rekwizytów, plansz, grafik itp. Zachęcamy do korzystania z tej pomocy w pracy katechetycznej i ewangelizacyjnej wśród dzieci i młodzieży.

Zapisz się do naszego biuletynu! Otrzymuj bieżące informacje o życiu sióstr Terezjanek oraz aktualności z życia wspólnoty Kościoła Katolickiego.

Nasz biuletyn ukazuje się raz w miesiącu oraz w miarę potrzeby. Twoich danych nikomu nie udostępniamy. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji i samodzielnie się wypisać.