Aktualności

ZGROMADZENIE SIÓSTR ŚWIĘTEJ TERESY OD DZIECIĄTKA JEZUS

Budowa klatki schodowej z windą

Budowa klatki schodowej z windą

Obecnie w Pogotowiu Opiekuńczym “Opoka” w Wasilkowie trwają prace wykończeniowe przy budowie nowej klatki schodowej. Potrzeba jest jednak jeszcze winda, na którą siostry zbierają środki finansowe. Można wspomóc siostry Terezjanki pracujące w Pogotowiu Opiekuńczym wpłacając darowiznę.

Kapłan Bożej Miłości – Sł. Boży ks. Kazimierz Hamerszmit

Kapłan Bożej Miłości – Sł. Boży ks. Kazimierz Hamerszmit

Jesteśmy głęboko związani z osobą wyjątkowego kapłana, sługi Bożego księdza Kazimierza Aleksandra Hamerszmita, który był wieloletnim proboszczem parafii pod wezwaniem św. Aleksandra w Suwałkach. Zapisał się w sercach i pamięci naszych parafian jako kapłan Bożej miłości, modlitwy, ofiary, miłosierdzia, dobroci i zaufania. Tak wspominają swojego proboszcza parafianie.

Prace nad Positio Sługi Bożego bpa Adolfa Piotra Szelążka

Prace nad Positio Sługi Bożego bpa Adolfa Piotra Szelążka

Proces beatyfikacyjny Sługi Bożego bpa Adolfa Piotra Szelążka, ordynariusza diecezji łuckiej na Wołyniu i Założyciela Zgromadzenia Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus od prawie 5 lat jest w fazie rzymskiej. Od dnia 27 października 2016 r., akta procesu beatyfikacyjnego, zebrane na etapie diecezjalnym, zostały przekazane do Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie i prowadzona jest dalsza procedura postępowania na drodze do beatyfikacji naszego kandydata na ołtarze.

Duchowe wskazówki biskupa Szelążka

Duchowe wskazówki biskupa Szelążka

Wielki Post to szczególny czas w liturgii Kościoła oraz w naszym życiu, ponieważ wzywa nas do nawrócenia i przemiany serca. Podczas naszego nawracania się potrzebujemy przewodnika, który pomoże nam wybrać odpowiednią ścieżkę. W panelu Genial.ly umieszczone będą duchowe wskazówki zainspirowane nauczaniem Sługi Bożego biskupa Adolfa Piotra Szelążka.

Zatroskany o swoich kapłanów

Zatroskany o swoich kapłanów

W tym roku przypada już 71. rocznica śmierci Sługi Bożego biskupa Adolfa Piotra Szelążka (1865-1950). Biskupa diecezji łuckiej na Wołyniu, który ostatnie lata swojego życia spędził na wygnaniu, mieszkając w podtoruńskiej miejscowości Zamek Bierzgłowski, zmarł 9 II 1950 r. Przywołując każdego roku garść informacji o biskupie, tym razem chcę się zatrzymać na jego trosce o kapłanów diecezji łuckiej.

Pan Bóg wskazał mi drogę ustami mego taty

Pan Bóg wskazał mi drogę ustami mego taty

Wiem, że Bóg rzeczywiście mnie powołał. Po prostu mam pewność; choć nie przekreśla to w żaden sposób wolności człowieka. Byłam zawsze szczęśliwa ze swego wyboru i gdybym wybierała jeszcze raz, wybrałabym życie zakonne. Codziennie Bogu dziękuję i proszę, abym jak najlepiej Mu służyła do śmierci.

Zapisz się do naszego biuletynu! Otrzymuj bieżące informacje o życiu sióstr Terezjanek oraz aktualności z życia wspólnoty Kościoła Katolickiego.

Nasz biuletyn ukazuje się raz w miesiącu oraz w miarę potrzeby. Twoich danych nikomu nie udostępniamy. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji i samodzielnie się wypisać.