Być jak dziecko przed Bogiem

Św. Teresa od Dzieciątka Jezus doskonale zrozumiała, czym powinna się charakteryzować jej postawa wobec Boga. Wiedziała, że głębokie życie duchowe wymaga postawy dziecięcej, a od dzieci trzeba się uczyć prostoty w relacji z Bogiem, a  nie infantylizmu. W Dziejach duszy wyznała:

“Pozostać małym dzieckiem przed Bogiem to znaczy uznawać, że się jest niczym, oczekiwać wszystkiego od Boga, tak jak małe dziecko oczekuje wszystkiego od swego Ojca; niczym się nie kłopotać, nie zabiegać o nic dla siebie”.

Ta prosta, dziecięca postawa otwiera serce Boga na obdarowanie nas łaskami. Mała droga, którą podążała św. Teresa, to postawa ufności i wiary, to odkrycie, że Bóg nas kocha. Nie oznaczało to przyzwolenia na własne słabości, lecz uznanie własnej słabości, całkowite, heroiczne zaparcie się siebie i poddanie się Bożej woli. Droga św. Teresy od Dzieciątka Jezus do świętości jest prosta, a zarazem wymagająca i dedykowana dla odważnych. Kto zechce wstąpić do Jej szkoły, serdecznie zapraszam do zapoznania się z duchowością małej drogi o której opowiada w cyklu podcastów s.Bogumiła Urszula Ptasińska

Dodaj komentarz