Chocolatada

 

Kochani Przyjaciele naszej Misji!

Wielkimi krokami zbliżamy się do nowego roku szkolnego i w związku z tym czeka nas ogrom wyzwań. Zadziwia nas fakt, że wszystkie dzieci w Boliwii otrzymały promocje, bo szkoła od początku pandemii odbywała się tylko drogą wirtualną. Trudno to zrozumieć, gdyż ponad 60 % dzieci, które obejmuje opieką nasze Centrum Pastoralne, nie miało możliwości zakupu Internetu.

 

 

Przed Bożym Narodzeniem, dzięki pomocy wszystkich naszych dobroczyńców, udało nam się zorganizować tradycyjne Chocolatada, połączone z adoracją Dzieciątka Jezus. Jest to niesamowity zwyczaj wspólnych, rodzinnych spotkań. Podczas takiego spotkania jednym ze zwyczajów jest taniec przed Dzieciątkiem Jezus. Sami Boliwijczycy są głęboko przekonani, że to na nich spoczywa odpowiedzialność zabawiania małego Dzieciątka, tak jak się zabawia dziecko, które ma się za chwile rozpłakać. Tańczy się skacząc, kucając, klaszcząc i podnosząc ręce. Coś przepięknego!

 

 

Wraz z buñuelo – drożdżowym ciastkiem i czekoladą, mogłyśmy obdarować dzieci potrzebną odzieżą, która przyda się w rozpoczynającym roku szkolnym. Nasz plac wypełnił się znowu dziećmi i ich rodzicami, a przede wszystkim wspólną radością z Narodzenia Pana… Może zabrzmi to dziwnie, ale tęskniłyśmy za tym dziecięcym hałasem.

Pozdrawiamy z pełnią lata i porą deszczową, która tu rozpoczęła się wraz z Bożym Narodzeniem.

Terezjanki z misja, czyli s. Joanna Olszewska i Elżbieta Puchalska CST

Dodaj komentarz