Czas Adwentu we wspólnotach TAU

Tegoroczne przeżywanie Adwentu jest inne niż zazwyczaj. Ten fakt wiąże się z sytuacją epidemiczną z jaką obecnie zmagamy się jako społeczeństwo. Jednak mimo ograniczeń chcemy w naszych wspólnotach Terezjańskiego Apostolstwa Ufności podtrzymywać relacje między sobą, dbać o kontakt z Panem Bogiem oraz sprawiać innym radość.

Wspólnota TAU z Ostrowi Mazowieckiej

Adwent jest dla nas czasem, by trochę zwolnić tempa życia i dobrze że tak jest. We wspólnocie Terezjańskiego Apostolstwa Ufności w Ostrowi Mazowieckiej chcieliśmy zrobić coś, co sprawi radość osobom, które cenią sobie jeszcze kartkę świąteczną. Milej jest mieć w ręku “życzenia” niż odczytać je w telefonie, jak jedną z tysiąca informacji. Na szczęście są jeszcze ludzie, którym chce się pisać i wysyłać kartki przez nas zrobione.

/s.Nikodema Czerniecka CST/

Wspólnota TAU z Warki

Dnia 8 grudnia minął rok od wprowadzenia relikwii św. Teresy i jej świętych rodziców do parafii św. Mikołaja w Warce. Było to bardzo ważne wydarzenie zarówno dla naszej wspólnoty, jak i całej parafii. Świadczyła o tym liczna obecność parafian i gości z całej Polski. Emocje, które wtedy nam towarzyszyły próbowaliśmy odtworzyć podczas ostatnich spotkań wspólnoty. To wydarzenie bardzo nas zjednoczyło. Chcieliśmy poczuć na nowo jedność naszej wspólnoty i bliskość św. Teresy, dlatego zdecydowaliśmy się, żeby w czasie obostrzeń związanych z pandemią to nasza Patronka odwiedzała nas. Relikwie, które przyjęliśmy w zeszłym roku do parafii, dziś każdy z nas przyjmuje w swoim domu. Jest to nasza, wewnątrzwspólnotowa peregrynacja relikwii naszej Patronki. Jej wizyty wpływają na duchowe przeżycia związane z przygotowaniem do świąt Bożego Narodzenia zarówno nasze jak i naszych rodzin.

Relikwie św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Poza spotkaniami indywidualnymi ze św. Teresą, spotkania całej wspólnoty odbywają się wciąż w przestrzeni online. Na nich rozmawiamy na tematy bliskie Apostołom Ufności, zagłębiamy się w tajemnice skrywane w Piśmie Świętym oraz próbujemy odmienić wizerunek patrona naszej parafii, który w rzeczywistości ma mało wspólnego z Mikołajem znanym z reklam i ozdób świątecznych. Przed nami wspólna Msza Święta, na której wielu z nas zobaczy się po raz pierwszy od bardzo dawna. Wierzymy, że to okołoświąteczne spotkanie będzie malutkim początkiem rzeczywistości, którą znamy i za którą tęsknimy jak nigdy przedtem.

/Luiza Lutek/

Dodaj komentarz