Dobre uczynki i wielkanocne dekoracje

 

Przygotowując się do Wielkanocy każde dziecko ze świetlicy im. Dzieciątka Jezus w Suwałkach podjęło, jakąś małą aktywność, która w jego rozumieniu pomoże mu stawać się lepszym dla innych lub w wypełnianiu swoich codziennych obowiązków. Żeby łatwiej nam było pamiętać i pilnować realizacji tych postanowień, przygotowaliśmy specjalne tabelki, w które codziennie można było wpisać „plusik” jeśli wypełniło się swoje postanowienie lub zrobiło dobry uczynek dla innej osoby. Każdy ozdobił swoją tabelkę jakimś rysunkiem związanym tematycznie z Wielkanocą.

Bezpośrednim przygotowaniem tuż przed Świętami było wykonanie palm na Niedzielę Palmową. Jak przy każdym przygotowaniu do świętowania część grupy zaangażowała się we wspólne wypiekanie wielkanocnych pierniczków, które później wszyscy chętni dekorowali i serwowali swoim najbliższym podczas rodzinnego świętowania w domach.

Grupa małych artystek została zaangażowana przez s. Karolinę w przystrojenie świetlicowych okien „kredkowymi witrażami” głoszącymi Dobrą Nowinę o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa.

s. Franciszka Cejrowska CST

 

Dodaj komentarz