Duchowe wskazówki biskupa Szelążka

W najbliższą środę rozpoczyna się nowy okres liturgiczny w kalendarzu Kościoła Katolickiego – Wielki Post. Jest to szczególny czas w liturgii Kościoła oraz w naszym życiu, ponieważ wzywa nas do nawrócenia i przemiany serca.

Podczas naszego nawracania się potrzebujemy przewodnika, który pomoże nam wybrać odpowiednią ścieżkę. Przewodnika doświadczonego na duchowej drodze wiodącej do świętości. Takim duchowym przewodnikiem może być Sługa Boży biskup Adolf Piotr Szelążek.

Sługa Boży Adolf Piotr był duszpasterzem diecezji łuckiej na Wołyniu. Dbał o duchowy rozwój duchowieństwa i powierzonego mu ludu. Był doświadczonym spowiednikiem i kierownikiem duchowym, dbał o formacje duchową seminarzystów. Osobiście spędzał wiele czasu na modlitwie. Z odwagą i ufnością kroczył do nieba “małą drogą” świętej Teresy od Dzieciątka Jezus.

W Środę Popielcową, a potem w każdą niedzielę Wielkiego Postu, w panelu Genial.ly umieszczone będą duchowe wskazówki zainspirowane nauczaniem Sługi Bożego biskupa Adolfa Piotra Szelążka. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nimi!

Niech Sługa Boży biskup Adolf Piotr Szelążek wstawia się za nami i uprasza nam potrzebne łaski w tym 4o-dniowym czasie nawrócenia i przemiany serc. Wsłuchajmy się w Jego naukę oraz czerpmy inspiracje z przykładu jego świętobliwego życia.

s. Bogumiła Ptasińska CST

Dodaj komentarz