FOO 2020: Terezjanki, Nasza Mała Droga

 

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

serdecznie zapraszamy na spotkanie w naszym otwartym ogrodzie, który organizujemy dla Was w ramach XVI Festiwalu Otwarte Ogrody w Podkowie Leśnej. W tym roku przygotowałyśmy wyjątkowy film dokumentalny o naszym zakonnym zgromadzeniu, wspaniały koncert, a ponadto wystawę o duchowości małej drogi według świętej Teresy z Lisieux. Można będzie ponadto nabyć kolekcjonerską płytę CD, torby z perełkami myśli św. Teresy z Lisieux, interesujące książki oraz zwiedzić izbę pamięci biskupa Adolfa Piotra Szelążka.

Tegoroczny FOO organizowany jest pod hasłem: „Moja droga”. Motto Festiwalu doskonale wpisuje się w duchowość małej drogi świętej Teresy z Lisieux, która jest naszą patronką i duchowym przewodnikiem. To dobra okazja do uchylenia naszej zakonnej furty, opowiedzenia Wam o sobie, a także do wspólnego spędzenia czasu i dzielenia się radością.

Trzyczęściowy dokument filmowy pt. Terezajanki, Nasza Mała Droga w reżyserii Tomasza Domańskiego odkryje przed Wami duchowość i codzienność naszego zakonnego życia, opowie fascynującą historię Zgromadzenia oraz przedstawi naszą działalność w Polsce, na Ukrainie, we Włoszech i w Boliwii. To unikalny filmowy dokument, którego projekcja wypełni większość czasu naszego sobotniego spotkania. To będzie niecodzienny filmowy maraton, w którym na pewno warto wziąć udział.

W niedzielne popołudnie wystąpi dla Was Zespół ŚDM. To grupa muzyczna, która powstała staraniem siostry Nikodemy Czernieckiej po to, aby nadać godną i piękną oprawę muzyczną Światowym Dniom Młodzieży, które odbyły się w Krakowie w roku 2016. Zespół nadal tworzy wspaniałą muzykę i koncertuje uświetniając największe wydarzenia wspólnoty Kościoła Katolickiego. Gwarantujemy piękne muzyczne przeżycia, a także możliwość nabycia nagrań Zespołu, dostępnych tylko w ograniczonej dystrybucji.

Serdecznie dziękuję twórcom dokumentu filmowego pt. Terezjanki, Nasza Mała Droga – panu Tomaszowi Domańskiemu i siostrze Dawidzie Prusińskiej. Dzięki ich zaangażowaniu i wspaniałej współpracy nasze Zgromadzenie otrzymało pełnometrażowy dokument filmowy o wielkiej wartości informacyjnej, ewangelizacyjnej i archiwalnej. Dziękuję również wszystkim Siostrom, które przyczyniły się do powstania tej filmowej opowieści. Serdecznie dziękuję także siostrze Nikodemie Czernieckiej i Zespołowi ŚDM za wspaniałą muzykę oraz udostępnienie podkładów muzycznych do produkcji filmu.

Serdecznie zapraszam do interesującego i miłego spędzenia czasu
w naszym podkowiańskim ogrodzie.
s. Lucyna Lubińska CST
przełożona generalna

 

Dodaj komentarz