Kapłan Bożej Miłości – Sł. Boży ks. Kazimierz Hamerszmit

5 lutego 2021 r., w 25. rocznicę śmierci Sługi Bożego księdza Kazimierza Aleksandra Hamerszmita, w czasie wszystkich Mszy Św., w świątyni parafialnej pod wezwaniem św. Aleksandra w Suwałkach, gdzie spoczywają jego doczesne szczątki, wierni dziękowali Bogu za dar tego kapłana i prosili o rychłą beatyfikację.

Jesteśmy głęboko związani z osobą wyjątkowego kapłana, sługi Bożego księdza Kazimierza Aleksandra Hamerszmita, który był wieloletnim proboszczem parafii pod wezwaniem św. Aleksandra w Suwałkach. Zapisał się w sercach i pamięci naszych parafian jako kapłan Bożej miłości, modlitwy, ofiary, miłosierdzia, dobroci i zaufania. Tak wspominają swojego proboszcza parafianie.

7 lutego, podczas Mszy św. o godz. 12.00., sprawowanej pod przewodnictwem księdza biskupa Adriana Galbasa, również towarzyszyła intencja o dar beatyfikacji. W homilii ksiądz biskup powiedział:

„Co ciekawe, we wspomnieniach o tym zacnym kapłanie najczęściej jest mowa nie o jego talencie kaznodziejskim, administracyjnym, czy nawet o umiejętności docierania do ludzkich sumień w sakramencie pokuty. Najczęściej mowa jest o tym, że on był po prostu dobry. Świadek Bożej dobroci, tak go nazywano” – podkreślił biskup i dodał, że „to niełatwe być dobrym, być świadkiem Bożej dobroci, gdy się doświadczyło na sobie tylu cierpień: Dachau, eksperymenty pseudomedyczne, tyfus, to początek długiej litanii jego cierpień…”

Po Mszy Św. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Aleksandry Piłsudskiej w Suwałkach, pod kierunkiem siostry Teresy Kalskiej, zaprezentowali program słowno – muzyczny pt.: “Kapłan Bożej Miłości”. Młodzi artyści w prostych słowach ukazali wiernym piękną duchowość Sługi Bożego. Przybliżyli także cenne świadectwa osób, które doświadczyły łaski bliższego poznania księdza Kazimierza.

Uroczystość została ubogacona śpiewem pieśni w wykonaniu scholi parafialnej “Słowiki Niepokalanej” pod kierunkiem siostry Jolanty Kopiczko i P. Dariusza Saweliewa.

Sługa Boży ksiądz Kazimierz Aleksander Hamerszmit pozostaje na zawsze w naszej pamięci, bo kochał Boga, Kościół, Ojczyznę, sercem pomagał potrzebującym, niósł dobroć wszystkim, których Bóg postawił na Jego kapłańskiej drodze życia.

s. Teresa Kalska CST

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *