Modlitwa i zabawa

W sobotę 24 kwietnia 2021 roku toruńska schola miała swoje warsztatowo-formacyjne spotkanie. Dzieci przybyły do domu sióstr, by pomodlić się w kaplicy i ofiarować Bogu swoje uwielbienie dla Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego. Zawierzały na modlitwie siebie, swoje rodziny oraz wszystko to, co noszą w swoich sercach – radości, nadzieje oraz lęki i obawy.

Po wspólnej modlitwie dzieci przemieściły się do sali katechetycznej, by tam uczestniczyć w części warsztatowej spotkania. Tym razem mogły wykazać się kreatywnością, tworząc płaskie figury z masy solnej. Dzieciom bardzo spodobało się lepienie różnych postaci i przedmiotów z masy, którą według osobistego uznania farbowały specjalnymi farbkami.

Gdy prace zostały ukończone i pozostawione do wyschnięcia rozpoczęły się zabawy integracyjne. Chłopcy i dziewczynki rozpoczęli grę – Zgadnij, kim jestem? Jest to bardzo zabawna gra, w której osoba w opasce na głowie ma umieszczony obrazek i zadaje pytania pozostałym uczestnikom zabawy tak, by odgadnąć, jaką jest postacią lub przedmiotem. Dzieci podczas zabawy poznawały się lepiej i ćwiczyły wyobraźnię.

Na zakończenie spotkania cała grupa zagrała w Biblijne Memory. Uczestnicy szukali takich samych postaci z Pisma Świętego, zarówno ze Starego i jak Nowego Testamentu. Poszukiwania inspirowały dzieci do zadawania pytań na temat konkretnych postaci z Biblii. Na koniec był jeszcze słodki poczęstunek i dzieci zadowolone wróciły do swoich domów.

s. Bogumiła Ptasińska CST

Dodaj komentarz