Moja droga jest pewna – nie pomyliłam się

– Moja droga jest pewna – nie pomyliłam się idąc nią.

To słowa św. Teresy, które są szczególnie bliskie siostrze Adrianie Zawiercie. Jej przyjaźń ze św. Teresa rozpoczęła się jeszcze w dzieciństwie, choć nie od razu rozpoznała Patronkę swojego życia. Będąc dzieckiem uważała ją za… Matkę Boską z różami.

Siostra Adriana pracuje w katechezie już 27 lat. Uczyła w wielu szkołach, a w podkowiańskiej szkole katolickiej pracuje od czterech lat. Doświadczenie pracy w tej szkole uważa za wyjątkowe. Podkowiańska Szkoła Podstawowa Nr2 im. św. Teresy od Dzieciątka Jezus różni się od innych przede wszystkim tym, że Bóg i katolickie wychowanie są w niej na pierwszym miejscu. Wyznawanie wiary jest oczywiste, a wszelkie formy katolickiego nauczania i wychowania nie natrafiają na opór. W duchową formację angażują się nie tylko uczniowie, ale również sami nauczyciele.

Siostra Adriana czuje się pewna i spełniona w swoim powołaniu. Kiedyś marzyła o tym, aby zostać nauczycielką i to marzenie spełniło się w dwójnasób. Pan Jezus uczynił ją nie tylko nauczycielką, ale również pasterką swoich owieczek. Od Jezusa – Dobrego Pasterza – każdego dnia uczy się pokory i miłości dla swoich wychowanków, czerpiąc inspiracje i siły nie tyle z metodycznych podręczników, co klęcząc codziennie przed Jego Obliczem w zakonnej kaplicy.

Dodaj komentarz