Msza święta o łaskę beatyfikacji

 

Dnia 9 maja 2020 roku o godz. 18.00. celebrowana była kolejna Msza święta w intencji beatyfikacji Sługi Bożego biskupa Adolfa Piotra Szelążka w kościele św. Jakuba w Toruniu.

Zgromadzenie Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus codziennie modli się, prosząc Miłosiernego Boga, by biskup Adolf Piotr została włączony w poczet błogosławionych. Wielką radość sprawia fakt, że wielu kapłanów oraz osoby prywatne  w Polsce i na Ukrainie, włącza się w modlitwę o beatyfikację świętobliwego biskupa Szelążka.

Siostry Terezjanki każdego 9 dnia miesiąca w kaplicach swoich domów zakonnych celebrują Mszę świętą w intencji beatyfikacji założyciela zgromadzenia. Siostry w tym dniu, pamiętają również o zmarłych kapłanach diecezji łuckiej, której biskup Szelążek był ordynariuszem. Czujemy się wezwane do tej modlitwy ze względu na duchową łączność z nimi. Zgromadzenie Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus powstało przecież na Wołyniu, a pierwsze siostry współpracowała z kapłanami posługującymi na tamtych ziemiach.

Zgromadzenie podejmuje modlitwę nowenny za przyczyną biskupa Adolfa Piotra Szelążka. Jeżeli ktoś chciałby, abyśmy modliły się przez wstawiennictwo Sługi Bożego biskupa Adolfa Piotra Szelążka na wskazaną intencję, prosimy o kontakt na adres: kontakt@terezjanki.org

Zdjęcia ze Mszy świętej w kościele św. Jakuba »

Dodaj komentarz