Nasza mała droga w Podkowie Leśnej

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu dokumentalnego o Zgromadzeniu Sióstr Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus. Film w reżyserii Tomasza Domańskiego jest piękną, trzyczęściową opowieścią o życiu niezwykłych sióstr zakonnych, które w cichej służbie drugiemu człowiekowi składają ofiarę ze swojego życia dla Chrystusa.

Pierwsza część filmu opowiada o duchowości zgromadzenia sióstr Terezjanek, powołaniu do życia konsekrowanego, zakonnym życiu oraz o formacji duchowej według małej drogi świętej Teresy z Lisieux – patronki i duchowego przewodnika sióstr Terezjanek. Druga część filmu to opowieść o historii Zgromadzenia, prezentująca jego dzieje od chwili narodzin w roku 1936 na Wołyniu, aż do dnia dzisiejszego. Trzecia część filmu prezentuje natomiast charyzmat Zgromadzenia realizowany współcześnie w czterech głównych obszarach działalności – katechizowaniu dzieci i młodzieży, pracy duszpasterskiej, prowadzeniu placówek oświatowo-opiekuńczych oraz zagranicznej misji w Boliwii.
Projekcja filmu będzie niecodzienną okazją, aby przyjrzeć się codziennemu życiu oraz apostolskim posługom, jakie siostry Terezjanki realizują w Polsce, na Ukrainie, w Boliwii i we Włoszech. Pokaz został zorganizowany we współpracy Zgromadzenia Sióstr Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, Parafii pw. Świętego Krzysztofa w Podkowie Leśnej, katolickiej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w Podkowie Leśnej oraz Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej. Za tą współpracę serdecznie dziękujemy.

Premiera filmu miała miejsce w czasie XVI edycji Festiwalu Otwarte Ogrody we wrześniu 2020 roku. O kolejnych pokazach będziemy informować w naszej witrynie internetowej: www.terezjanki.org, mediach społecznościowych oraz w elektronicznym biuletynie (zachęcamy do subskrybowania). Osoby i instytucje zainteresowane zorganizowaniem pokazu filmu o Terezjankach prosimy o kontakt emaliowy na adres: kontakt@terezjanki.org lub telefoniczny: +48 22 758 99 97

Zwiastun filmu – TUTAJ

Proszę o zarezerwowanie dwóch kolejnych, niedzielnych wieczorów
i udział w projekcji filmu. Serdecznie zapraszam.

s. Dawida Prusińska CST

Dodaj komentarz