Nowy rok formacyjny we wspólnotach TAU

We wrześniu, w młodzieżowych wspólnotach Terezjańskiego Apostolstwa Ufności rozpoczął się nowy rok formacyjny. Młodzi z Ostrowi Mazowieckiej, Warki i Suwałk wraz ze swoimi opiekunami będą spotykać się, aby poznawać Małą Drogę św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Zapraszamy do przeczytania relacji z pierwszych spotkań wspólnot TAU.

 

Wspólnota TAU z Warki:

Jaki to będzie rok? Tego jeszcze nie wiemy, na pewno czeka nas w nim wiele wyzwań. Po pierwsze zmiana opiekuna duchowego naszej wspólnoty – Ksiądz Biskup zdecydował, że w miejsce dotychczas współpracującego z nami ks. Przemka Bogusza posyła nam neoprezbitera ks. Tomasza Kołodziejskiego z którym wraz z tym pierwszym spotkaniem rozpoczynamy stałą współpracę. Jest w nas wiele emocji związanych z tą zmianą, po pierwszy ogromna wdzięczność za miłość którą otrzymaliśmy i nadal będziemy otrzymywać od ks. Przemka, po drugie radość i głód tego co przed nami na pokładzie z ks. Tomkiem. Jesteśmy spokojni, wiemy że św. Teresa skrzętnie dobiera nam ludzi do zespołu – ufamy, że te zmiany oznaczają dla nas rozwój i większe możliwości, wszak mamy teraz dwóch swoich Księży.

Kolejnymi wyzwaniami jest próba zakończenia dwóch projektów, których ze względu na narodową kwarantannę nie byliśmy w stanie skończyć w ubiegłym roku – przed nami finał teatralnego projektu opowiadającego o problemach katolickiej młodzieży i szukaniu na nie najlepszych rozwiązań oraz konferencja dla młodzieży z naszego regionu w której będziemy poszukiwać sposobów na zachęcenie młodzieży z naszego miasta do większej aktywności w społeczeństwie lokalnym, a tym samym też zapraszać ich do współpracy z nami! Obok tego oczywiście kolejny rok pełen wyzwań w których chcemy za przyczyną św. Teresy lepiej poznawać Pana Boga, samą Teresę i co ważne samych siebie!

Obecnie w wareckiej wspólnocie formuje się 25 młodych apostołów ufności. Wierzymy, że ten rok zaszczepi miłość do Teresy w kolejnych młodych sercach, o które już od października rozpoczynamy walkę! Zapraszamy na spotkania w każdy piątek o godz. 19:00 w salce na plebanii przy Parafii św. Mikołaja Biskupa w Warce, a o tym co się u nas dzieje przeczytasz TUTAJ.

 

Wspólnota TAU z Ostrowi Mazowieckiej:

Na początku września swój start rozpoczęła wspólnota w Ostrowi Mazowieckiej. Zanim to nastąpiło, spędziliśmy wspólny czas na wyjeździe w lesie oraz na koncercie, by z nową opiekunką naszej wspólnoty – s. Nikodemą Czerniecką nawiązać dobry kontakt. Nowy rok formacyjny rozpoczęliśmy w kaplicy w domu Sióstr Terezjanek, by zawierzyć Bogu i św. Teresie od Dzieciątka Jezus kolejny rok formacji. Modliliśmy się, śpiewaliśmy Hymn TAU oraz kanon, który jest hasłem wspólnoty: „Ufność i tylko ufność prowadzi nas do miłości”. W salce przypomnieliśmy sobie na nowo ABC Apostoła Ufności, w jaki sposób Bóg chce przygotować nasze serca do relacji z Nim oraz do wejścia w życie dorosłe, które jest siatką utkaną z relacji. Bóg chce w nie wejść i układać je harmonijnie z nami. Rozmawialiśmy o wspólnych działaniach i zaangażowaniu w parafii i innych przestrzeniach. W tym roku chcemy iść dalej w doświadczenie Bożej miłości i głębsze poznanie naszej Patronki.

W naszej wspólnocie formuje się 17 osób. Zapraszamy na spotkania w czwartki o godz. 16 do domu zakonnego Sióstr Terezjanek. Więcej informacji o naszym TAU znajdziesz TUTAJ.

 

Wspólnota TAU z Suwałk:

Mówiąc o nowym roku formacyjnym nie sposób nie wspomnieć o wakacjach, w czasie których wybraliśmy się na spływ kajakowy oraz pożegnaliśmy dotychczasową opiekunkę naszej suwalskiej wspólnoty s.Natanaelę Sienkiewicz.

     

W połowie września, w święto św. Stanisława Kostki, razem z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży oraz ministrantami świętowaliśmy rozpoczęcie nowego roku formacyjnego w naszych wspólnotach. Wspólnie uczestniczyliśmy w Eucharystii, Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz rekreacji przy ognisku. Z kolei na pierwszym spotkaniu naszego TAU powitaliśmy nową opiekunkę s. Albertę Świerżyńską. Ustaliliśmy różne posługi i plan na najbliższy rok. Dyskutowaliśmy w jaki sposób możemy jeszcze lepiej i głębiej poznawać osobę naszej świętej Patronki i jej Małą Drogę.

     

Obecnie we wspólnocie formuje się 13 młodych osób. Zapraszamy na spotkania w każdy piątek o godz. 16:30 do salki przy parafii św. Aleksandra w Suwałkach. Więcej informacji o naszej wspólnocie znajdziesz TUTAJ.

Opublikowany w TAU

Dodaj komentarz