Świetlica im. Dzieciątka Jezus – wznowienie działalności

Od dnia 26 maja, po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej zagrożeniem epidemicznym do Świetlicy im. Dzieciątka Jezus w Suwałkach zaczęły znów przychodzić dzieci. Obecnie zajęcia odbywają się w dwóch grupach, młodszej – do południa i starszej w godzinach popołudniowych z uwzględnieniem wszelkich wymogów sanitarnych. 

 

               

 

W ostatnich tygodniach na zajęciach kulinarnych wychowankowie wypiekali paluszki oraz przygotowywali przepyszne desery z galaretki, dekorując je śmietaną. Ze względu bezpieczeństwa w zajęciach kulinarnych uczestniczyły rodzeństwa lub każde dziecko pojedynczo.

 

                


Czas spędzony w Świetlicy to także różnego rodzaju gry zespołowe, planszowe oraz zajęcia na świeżym powietrzu. Korzystając z pięknej pogody wychowankowie wybrali się na przejażdżkę hulajnogami i pojazdami do drift’u dla dzieci. Tradycyjnie, był także czas na szkołę – odrabianie pracy domowej i pomoc w nauce zdalnej. Powrót na zajęcia świetlicowe okazał się dzieciom bardzo potrzebny. To wielka radość, że znów, mimo różnych ograniczeń,  wychowankowie mogą wspólnie spędzać czas na zabawie i nauce.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz