Teresa przyjaciółka na zawsze

 

Książka Ingeborga Oberedera: “Teresa przyjaciółka na zawsze” to propozycja dla najmłodszych w poznaniu i pokochaniu św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W opowieści spotykamy głównych bohaterów: Anitę i Marcina, którzy poznając życie św. Teresy, stają się jej przyjaciółmi i naśladowcami w zwykłej codzienności. Słuchowisko przygotowane przez siostrę Bogumiła Urszula Ptasińska, zostało wzbogacone komentarzami, które pozwolą najmłodszym słuchaczom lepiej poznać historię życia świętej Teresy z Lisieux.

„Spróchniały szczebel” to pierwsza część słuchowiska dla dzieci przygotowanego przez siostrę Bogumiłę. Spotykamy w nim rodzeństwo, które pośród radości ze wspólnej podróży po lesie, doświadcza trwogi i niepokoju z powodu nietypowego zdarzenia. Komentarz opatrzony przez autorkę słuchowiska na zakończenie opowiadania, skłania do refleksji nad ufnością i zawierzeniem Bogu w chwilach trudnych i niezrozumiałych. Otrzymujemy również konkretne wskazówki, co mamy czynić, aby w podobnych wydarzeniach zachować niezachwianą ufność w Bogu.

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania kolejnych przygód najmłodszych bohaterów. Prezentowane słuchowisko jest dostępne na kanale Bogumiła Urszula Ptasińska

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *