Teresa przyjaciółka na zawsze

 

Książka Ingeborga Oberedera: “Teresa przyjaciółka na zawsze” to propozycja dla najmłodszych w poznaniu i pokochaniu św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W opowieści spotykamy głównych bohaterów: Anitę i Marcina, którzy poznając życie św. Teresy, stają się jej przyjaciółmi i naśladowcami w zwykłej codzienności. Słuchowisko przygotowane przez siostrę Bogumiła Urszula Ptasińska, zostało wzbogacone komentarzami, które pozwolą najmłodszym słuchaczom lepiej poznać historię życia świętej Teresy z Lisieux.

„Spróchniały szczebel” to pierwsza część słuchowiska dla dzieci przygotowanego przez siostrę Bogumiłę. Spotykamy w nim rodzeństwo, które pośród radości ze wspólnej podróży po lesie, doświadcza trwogi i niepokoju z powodu nietypowego zdarzenia. Komentarz opatrzony przez autorkę słuchowiska na zakończenie opowiadania, skłania do refleksji nad ufnością i zawierzeniem Bogu w chwilach trudnych i niezrozumiałych. Otrzymujemy również konkretne wskazówki, co mamy czynić, aby w podobnych wydarzeniach zachować niezachwianą ufność w Bogu.

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania kolejnych przygód najmłodszych bohaterów. Prezentowane słuchowisko jest dostępne na kanale Bogumiła Urszula Ptasińska

 

Dodaj komentarz