Terezjanki z Misją – nadzwyczajna loteria fantowa

 

Kochani Przyjaciele naszych misji!

Chciałabym zacząć naszą wiadomość od czegoś innego, niż Koronavirus, lecz niestety nie mogę. Obecnie mamy mniejszą liczbę zakażeń, ale nie wiemy co nas czeka po tym, jak od 3 października 2020 r. zostały zniesione prawie wszystkie obostrzenia. Na ten czas chronimy się przed wirusem za pomocą maseczki i dezynfekcji rąk. Do tej pory nie mogliśmy poruszać się swobodnie po mieście, ani przemieszczać się do innych miejscowości. W tej chwili wszystko funkcjonuje normalnie, jednak Boliwijczycy spodziewają się drugiej fali zakażeń wirusem.

 

 

Nasi podopieczni ciężko przeżywają chorobę, wielu z nich umiera. Wiele osób ma problemy z oddychaniem. Niełatwo nam na to wszystko patrzeć. Cierpimy razem z tymi ludźmi. Szczególny ból dotyka nas wtedy, gdy osoby umierają czekając na pomoc, która nie nadchodzi. Ogromny smutek dotyka naszych serc, kiedy mijamy na ulicy stojące trumny z ciałami zmarłych. Służby publiczne nie radzą sobie z liczbą zgonów i pochówkiem nieżyjących.

 

 

W Centrum Pastoralnym św. Teresy od Dzieciątka Jezus nadal pomagamy najbardziej potrzebującym wsparcia. Z każdym dniem przybywa coraz więcej osób. Liczba dzieci, którym udzielamy pomocy zwiększyła się dwukrotnie – z 65 na prawie 120. Do końca roku kalendarzowego wszystkie szkoły i świetlice nie będą funkcjonować. Staramy się w miarę możliwości uczyć dzieci i powtarzać z nimi materiał.

 

 

Wciąż wielu rodziców z naszych rodzin nie może powrócić do pracy. Wiele rodzin głoduje. Gdy tylko dociera do nas informacja o rodzinie, która nie ma co jeść, staramy się dla nich o pomoc lub dzielimy się z nimi częścią naszych zapasów. W tym trudnym czasie chcemy nieść ludziom radość i nadzieję oraz zapewnienie, że to wszystko jest tylko czasowe, że wspólnie temu zaradzimy.

 

 

W uroczystość św. Teresy od Dzieciątka Jezus, by zmniejszyć poczucie strachu i lęku, w jakim przyszło nam obecnie żyć, zorganizowałyśmy loterię. Przygotowałyśmy dla naszych podopiecznych losy, gdzie nagrodami było jedzenie! Można było za zakupiony w symbolicznej cenie los wygrać worek ryżu, czy makaronu.  Za pieniądze zebrane w czasie loterii zakupiłyśmy owoce i słodycze dla dzieci. Ileż było radości! Dzieci na chwile mogły zapomnieć o smutnej rzeczywistości.

W Oruro już za chwile zacznie się lato. Z każdym dniem coraz cieplej i piękniej.

Pozdrawiamy wszystkich słonecznie.

s. Joanna Olszewska – Terezjanki z Misją

 


 

Podajemy numer konta bankowego, na który można wpłacić darowiznę.

Dzięki pozyskanym środkom finansowym misjonarki będą mogły pomóc mieszkańcom Oruro.

 konto: PL 74 1600 1417 1846 7858 6000 0009

 

 

Dodaj komentarz