Terezjańska katecheza

 

W czasie zdalnego nauczania katecheza w szkole również miała charakter interaktywny. Katecheci z odwagą podjęli nowe wyzwanie, by dotrzeć z  przesłaniem ewangelicznym do swoich uczniów. Siostry Terezjanki również wykazały się dużą kreatywnością w przygotowaniu lekcji on-line. Między innymi siostra Krystyna Nowakowska, która przygotowała w programie genial.ly cykl katechez interaktywnych dla najmłodszych uczniów. Pragniemy zaprezentować wybrane z nich, by stały się pomocą i inspiracją dla innych.

 

WSKAZÓWKI DO NIEBA

Katecheza o świętej Teresie od Dzieciątka Jezus i jej małej drodze do nieba. Zawiera pięć wskazówek dla dzieci w wieku szkolnym, zawierających informacje, co  zrobić, by bezpiecznie i prosto dojść do Jezusa Dobrego Pasterza.

Zobacz »

Plansze do pobrania »

 

 

SERCE JEZUSA

Katecheza o miłującym Sercu Pana Jezusa. Można tam znaleźć film o św. Marii Małgorzacie, której ukazał się Pan Jezus oraz fragmenty z Pisma Świętego, mówiące o wielkiej miłości Jezusa do każdego człowieka oraz opowiadanie o Janku.

Zobacz »

 

 

 

WAKACJE

Propozycja kilku możliwości, jak pamiętać o Bogu w czasie letniego wypoczynku oraz pożytecznie spędzić wolny czas od nauki. Jest coś do śpiewania, do odsłuchania oraz wirtualna podróż po sanktuariach maryjnych w Polsce.

Zobacz »

 

 

 

Z terezjańskich katechez mogą czerpać inspiracje rodzice, wychowawcy oraz nauczyciele religii. Po wakacjach pojawią się nowe interaktywne katechezy nie tylko dla dzieci, ale również dla młodzieży.

 

Dodaj komentarz