Terezjańska katecheza

 

W czasie zdalnego nauczania katecheza w szkole również miała charakter interaktywny. Katecheci z odwagą podjęli nowe wyzwanie, by dotrzeć z  przesłaniem ewangelicznym do swoich uczniów. Siostry Terezjanki również wykazały się dużą kreatywnością w przygotowaniu lekcji on-line. Między innymi siostra Krystyna Nowakowska, która przygotowała w programie genial.ly cykl katechez interaktywnych dla najmłodszych uczniów. Pragniemy zaprezentować wybrane z nich, by stały się pomocą i inspiracją dla innych.

 

WSKAZÓWKI DO NIEBA

Katecheza o świętej Teresie od Dzieciątka Jezus i jej małej drodze do nieba. Zawiera pięć wskazówek dla dzieci w wieku szkolnym, zawierających informacje, co  zrobić, by bezpiecznie i prosto dojść do Jezusa Dobrego Pasterza.

Zobacz »

Plansze do pobrania »

 

 

SERCE JEZUSA

Katecheza o miłującym Sercu Pana Jezusa. Można tam znaleźć film o św. Marii Małgorzacie, której ukazał się Pan Jezus oraz fragmenty z Pisma Świętego, mówiące o wielkiej miłości Jezusa do każdego człowieka oraz opowiadanie o Janku.

Zobacz »

 

 

 

WAKACJE

Propozycja kilku możliwości, jak pamiętać o Bogu w czasie letniego wypoczynku oraz pożytecznie spędzić wolny czas od nauki. Jest coś do śpiewania, do odsłuchania oraz wirtualna podróż po sanktuariach maryjnych w Polsce.

Zobacz »

 

 

 

Z terezjańskich katechez mogą czerpać inspiracje rodzice, wychowawcy oraz nauczyciele religii. Po wakacjach pojawią się nowe interaktywne katechezy nie tylko dla dzieci, ale również dla młodzieży.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *