Warsztaty plastyczne

Dnia 6 marca 2021 roku siostra Bogumiła Ptasińska CST zorganizowała w sali katechetycznej warsztaty plastyczne dla scholi parafialnej Boże Nutki. Obecnych było 3 chłopców i 13 dziewczynek. Dzieci podczas zajęć wykonywały wielkanocne pisanki ze styropianu i cekinów oraz kolorowały jajka specjalnymi flamastrami.

W ten sposób przygotowujemy się do Wielkanocy – nie tylko duchowo, ale również poprzez zapoznanie się z symbolami Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Jajko jest jednym z symboli wielkanocnych, ponieważ oznacza triumf życia nad śmiercią i początek nowego życia, a więc jest ściśle związany ze Zmartwychwstaniem Pana Jezusa. Każde dziecko zrobioną przez siebie pisankę będzie mogło umieścić  na stole wielkanocnym lub w koszyczku.

Po wytężonej pracy manualnej był czas na integracje grupy. Dzieci miały możliwość bawić się razem w różne gry i zabawy, by w ten sposób lepiej się poznać i zacieśnić relacje w dziecięcej wspólnocie.

Najważniejszą osobą dla uczestników scholi jest Pan Jezus. Dla Niego dzieci śpiewają pieśni podczas liturgii Mszy Świętej. Na zajęciach warsztatowo-formacyjnych staramy się również pogłębić relacje z Bogiem, dlatego pod koniec sobotniego spotkania, schola udała się do kaplicy sióstr Terezjanek na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Podczas modlitwy zwracaliśmy się również do św. Teresy od Dzieciątka Jezus, której relikwie znajdują się na ołtarzu.

Dodaj komentarz