Życzenia Bożonarodzeniowe Przełożonej generalnej

 

Drodzy Przyjaciele!

Betlejem – Dom Chleba. Tam właśnie przyszedł na świat Syn Boży – Zbawiciel, który zapowiadając ustanowienie Eucharystii powiedział:

“Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” (J 6,51).

Ten sam Bóg, który historycznie przyszedł w postaci Nowonarodzonego Dziecka, dziś przychodzi w Tajemnicy Eucharystii, aby Boże Narodzenie mogło powtórzyć się w nas. Majestat, wielkość, świętość i moc Boga ukrywająca się niegdyś w małym, bezbronnym Dzieciątku, teraz skrywa się w kawałku Chleba – w Konsekrowanej Hostii. Misterium przychodzącego Boga, nie można rozpoznać inaczej, jak tylko prostym, dziecięcym sercem, przepełnionym wiarą, ufnością i miłością.

Z Maryją i świętym Józefem (którego w tym roku szczególnie czcimy) kontemplujemy cud Bożego Narodzenia. Czynimy to w czasie społecznej niepewności a może nawet lęku, spowodowanego przedłużającą się pandemią. On, nasz Bóg – Emmanuel, jest jedyną odpowiedzią na wszystkie niepokoje i tęsknoty. „Oto Pan przychodzi z mocą!” – zapewnia nas słowo Boże. „Nie bójcie się! Oto ogłaszam wam radość wielką” – słyszymy dziś głos aniołów z nieba. Przyjmijmy ten głos, jako szczególne życzenia dla nas.

Dziękując Bogu za dar Jego Narodzenia i za niepojętą Tajemnicę Eucharystii, którą staramy się zgłębiać w kolejnym roku duszpasterskim, życzę niezliczonych łask; zdrowia, pokoju i radości a przede wszystkim wiary w moc przychodzącego Boga.

Niech Dzieciątko sprawi, abyśmy ukochali Eucharystię!
Niech Eucharystia mówi nam o Betlejem i o Dzieciątku Jezus.

Pozdrawiam wszystkich znajomych i przyjaciół naszych wspólnot:
w Polsce – Wesołych Świąt
na Ukrainie – Щасливого Різдва
we Włoszech – Buon Natale
w Boliwii – Feliz Navidad!

Niech kolejny Nowy Rok 2021 obfituje w Boże błogosławieństwo.

s. Lucyna Lubińska
przełożona generalna

Boże Narodzenie 2020

Dodaj komentarz